У Києві вшановують пам’ять Героїв Крут

Влада, Дата 14:55, 29.01.2024
 Поділитися

Поділитися в

Щороку кияни приносять квіти до меморіального хреста на Аскольдовій могилі.

29 січня в Україні відзначають річницю бою під Крутами. Для українського народу він став символом героїзму та самопожертви молоді в боротьбі за незалежність, прикладом для сучасних захисників України.

Традиційно цього дня кияни приходять на Аскольдову могилу покласти квіти до меморіального хреста пам’яті героїв. До повномасштабної війни у місті відбувалося чимало масових заходів, приурочених до цього дня.

Марина Хонда (в центрі). Фото: Борис Корпусенко

«Попри чисельну перевагу противника, українські бійці стійко тримали оборону. Вони героїчно захищали свою землю. Ціною власного життя зупинили більшовицький наступ на Київ у 1918 році. Їхній героїзм і самопожертва стали прикладом для майбутніх поколінь українців. І сьогодні наші Захисники та Захисниці продовжують боронити незалежність України. Ми гідно даємо відсіч російському агресору та обов’язково переможемо! Вічна пам’ять і слава всім, хто поклав своє життя в боях за Україну!» — зазначила заступниця голови КМДА Марина Хонда, яка сьогодні поклала квіти до символічного пам’ятника Героям.

Водночас військові наголошують, що бій під Крутами — це не трагедія студентів, як нам довго нав’язувала історія. Це битва, яка фактично допомогла Україні виграти першу війну з радянською росією.

«Бій під Крутами подарував Україні можливість звільнити Київ від більшовиків. Оборонці на чотири дні затримали ворога біля залізничної станції Крути й виграли для України час укласти мир із союзниками. Пізніше, завдяки цьому, вдалося врятувати від окупантів майже всю державу», — зазначають в Управлінні стратегічних комунікацій ЗСУ.

Нагору