У Києві спалах гепатиту А: кількість хворих перевищила 80, майже половина — діти

Здоров'я 08:37, 22.05.2025
 Поділитися

Поділитися в

У столиці зафіксовано зростання випадків захворювання на гепатит А. Станом на зараз — уже 81 підтверджений випадок, з яких 36 — діти. Більшість із них проходять лікування у стаціонарі, повідомляє Міністерство охорони здоров’я.

За словами Наталії Гунченко, заступниці гендиректора Київського міського центру контролю та профілактики хвороб, щодня виявляють нових інфікованих. Лише за останні три дні до списку додалося кілька нових пацієнтів. З них 30 дітей залишаються в лікарні.

Фахівці активно шукають безсимптомних носіїв вірусу — це критично важливо для зупинки ланцюга зараження. Тестування проводять безкоштовно.

Основні шляхи зараження — це забруднена вода, харчові продукти, а також контакт із людьми, які не мають симптомів, але є носіями, особливо дітьми.

Перші повідомлення про спалах з’явилися ще 11 травня. Тоді госпіталізували 25 людей, більшість — діти. За попередніми даними, джерелом інфекції в Солом’янському районі могла стати саме неякісна вода.

До речі, у “Київводоканалі” запевнили, що якість питної води, яка постачається мешканцям, відповідає усім санітарним нормам.

Питна вода, що подається через централізовану систему, постійно контролюється на всіх етапах: від очисних споруд до подачі в розподільну мережу.

Нагадаємо, що гепатит А — це вірусне захворювання печінки, яке передається фекально-оральним шляхом і часто протікає без симптомів у дітей, але може бути небезпечним для дорослих.

Нагору