У Києві різко зросла кількість випадків хвороби Лайма
Поділитися в
Копіювати посилання
Лише за травень і червень зафіксовано 164 зараження — “Київський міський Центр контролю та профілактики хвороб” у відповіді на запит OBOZ. UA.
Із зареєстрованих випадків 146 — це дорослі, ще 18 — діти до 17 років.

Для порівняння: у березні-квітні цього ж року медики зафіксували лише 18 випадків.
Таким чином, з початком літа захворюваність зросла більш ніж у дев’ять разів.
Причиною такого спалаху у Центрі називають сезонну активізацію кліщів.
Саме ці паразити є основним джерелом зараження бореліозом (хворобою Лайма), який належить до системних інфекцій і вражає шкіру, суглоби, нервову систему та серце.
Попри стрімке зростання кількості хворих, летальних випадків у столиці, за офіційною інформацією, не зафіксовано.
Медики радять киянам бути особливо обережними під час прогулянок на природі, використовувати репеленти, вдягати закритий одяг і ретельно оглядати тіло після перебування в зелених зонах.