У Києві різко зросла кількість випадків хвороби Лайма

Здоров'я 09:09, 29.07.2025
 Поділитися

Поділитися в

Лише за травень і червень зафіксовано 164 зараження — “Київський міський Центр контролю та профілактики хвороб” у відповіді на запит OBOZ. UA.

Із зареєстрованих випадків 146 — це дорослі, ще 18 — діти до 17 років.

Для порівняння: у березні-квітні цього ж року медики зафіксували лише 18 випадків.
Таким чином, з початком літа захворюваність зросла більш ніж у дев’ять разів.

Причиною такого спалаху у Центрі називають сезонну активізацію кліщів.
Саме ці паразити є основним джерелом зараження бореліозом (хворобою Лайма), який належить до системних інфекцій і вражає шкіру, суглоби, нервову систему та серце.

Попри стрімке зростання кількості хворих, летальних випадків у столиці, за офіційною інформацією, не зафіксовано.

Медики радять киянам бути особливо обережними під час прогулянок на природі, використовувати репеленти, вдягати закритий одяг і ретельно оглядати тіло після перебування в зелених зонах.

 

Нагору