РНБО спростувала фейк РФ про Сумщину, Генштаб назвав втрати ворога
Поділитися в
Копіювати посилання
Центр протидії дезінформації (ЦПД) при РНБО спростував російські заяви про «захоплення» села на Сумщині, поки Генеральний штаб ЗСУ оновив дані про значні втрати ворога за минулу добу.
Російська пропаганда поширювала фейкову інформацію про те, що підрозділи так званого угруповання військ «сєвєр» нібито взяли під контроль село Іволжанське на Сумщині. Крім того, ворожі джерела заявляли про інтенсивні бої в цьому районі за участі 71-ї бригади ЗСУ.
У ЦПД, з посиланням на угруповання військ «Курськ», повідомили, що ця інформація повністю спростована. Насправді, село Іволжанське розташоване у глибокому тилу українських позицій, і жодних штурмових дій чи присутності ворога там немає й близько.
Українські військові назвали такі повідомлення «маніпуляцією російських військових фантазерів», які навмання вибирають назви українських підрозділів та позначають їх на своїх картах, малюючи уявні «успішні наступи».
Тим часом, у ранковому зведенні Генерального штабу ЗСУ зазначається, що минулої доби армія противника втратила ще 1 270 військових.
Також ворог недорахувався одного танка, двох бойових броньованих машин, 67 артсистем, чотирьох одиниць РСЗВ та трьох засобів ППО.
Серед інших втрат зафіксовано два наземні робототехнічні комплекси, 1 994 БпЛА оперативно-тактичного рівня, 450 одиниць автомобільної техніки та цистерн, а також шість одиниць спецтехніки.

