ДСНС завершили тестувати систему оповіщення: що тепер

Суспільство 18:51, 24.09.2022
 Поділитися

Поділитися в

ДСНС успішно завершилa тестування сучасної системи інформування населення Cell Broadcast.
Надалі ця система перейде в дослідну експлуатацію і буде використовуватись для надсилання реальних сигналів про загрози для українців.
Про це повідомив заступник голови ДСНС України Роман Примуш.
Так, за його словами, тепер ДСНС у взаємодії з виробниками мобільних телефонів працюють над підвищенням охоплення абонентів та розширенням кількості пристроїв, які можуть отримувати сповіщення.

Розумію, що процес тестування, який ми розпочали 7 вересня, викликав ряд незручностей і обріс мемами, але величезна кількість технічних рішень і питань, які потрібно було вирішити вимагала певного часу для тестування. Минулого року впровадження цієї системи нам оцінили в декілька мільйонів доларів і майже рік часу на всі роботи, але завдяки спільним зусиллям ми реалізовуємо цей проєкт на безкоштовній основі, – написав Роман Примуш.

Нагадаємо, що нова система оперативного інформування завдяки технології Cell Broadcast має забезпечити швидше сповіщення населення, а також надати ДСНС гнучкість у виборі локацій для інформування. Звуковий сигнал від таких сповіщень надходить, навіть якщо звук на смартфоні абонента вимкнено. Гучний сигнал разом із вібрацією загалом триває 15-20 секунд або до моменту вимкнення сповіщення людиною.
Також в ДСНС закликали не відключати сигнал сповіщення, адже це може врятувати вам життя.
Раніше ми розповідали, що у Київській області чоловік підірвався на невідомому пристрої.
Підписуйтеся на наш Telegram-канал. Оперативно про найважливіше. Тільки перевірені новини
Джерело: 44.ua

Нагору