Закритих для киян укриттів під час повітряної тривоги не буде, – КМВА

Безпека, Війна, Влада 14:22, 24.05.2023
 Поділитися

Поділитися в

Усі проблемні об’єкти будуть своєчасно виявлятися і до таких споруд цивільного захисту забезпечуватиметься безперешкодний доступ.

У цьому запевнив перший заступник начальника Київської міської військової адміністрації генерал-майор Володимир Кидонь. Як саме відбуватиметься реагування на зачиненні укриття – він продемонстрував на реальному прикладі. Разом із директором Департаменту муніципальної безпеки Романом Ткачуком та у присутності ЗМІ, Володимир Кидонь відвідав одну із споруд цивільного захисту в Святошинському районі, на яку від місцевих жителів надійшло чимало скарг. Мало того, що це укриття було зачиненим під час тривог, та ще й балансоутримувач самовільно викинув просто неба речі людей, які вони залишали в укритті.

“Київ регулярно зазнає повітряних нападів. Під час останніх таких атак, було виявлено, що не всі укриття відкритті для киян. Це не системна проблема Києва, а точкові питання, на які ми реагуємо і вирішуємо проблему на місцях. На засіданні Ради оборони начальник КМВА, генерал-полковник Сергій Попко визначив завдання структурним підрозділам щодо виявлення зачинених укриттів та забезпечення до них безперешкодного доступу. Крім того, зараз перевірка споруд цивільного захисту відбувається у рамках військових навчань за участі підрозділів угруповання сил та засобів оборони Києва, які проходять з 23 по 25 травня 2023 року. Згідно завдання, ведеться системна робота – безпосередні виїзди на проблемні об’єкти, разом із Районними державними адміністраціями проводимо роботу з балансоутримувачами укриттів. Національна поліція вже здійснила перевірку 34-х проблемних укриттів – виявила 4 нефункціонуючих; 5 об’єктів, що не обліковуються як укриття; та 2 таких, що по факту відсутні; решта – функціонують в штатному режимі. Для оперативного і достовірного інформування населення ми тісно взаємодіємо із ЗМІ. Для усіх киян нагадую алгоритм –  у випадку якщо під час тривоги укриття закрите, ви можете зателефонувати до 101 або ж 1551, тоді рятувальники приїжджатимуть та відкривають укриття власноруч. Немає головнішої задачі ніж життя і безпека людей. І Київська міська військова адміністрація робить і робитиме все необхідне, аби кожен киянин почував себе захищеним!» , – сказав Володимир Кидонь.

За підсумком перевірки укриття в Святошинському районі була проведена профілактична робота із балансоутримувачем, надалі укриття буде використовуватися за призначенням – як споруда цивільного захисту, з безперешкодним доступом для місцевого населення під час тривог.

Довідково. Станом на 01.01.2023 фонд захисних споруд цивільного захисту збільшено на 398 укриттів. Тобто на сьогодні районними в місті Києві держадміністраціями сплановано використання 4014 укриттів (3393 – цокольні та підвальні приміщення; 364 – підземні автопаркінги; 211 – підземні переходи; 46 – підземні приміщення метрополітену).

Нагору