Загинуло дев’ять людей: Президент України розповів про атаку росії на рятувальників на Херсонщині

Війна, Влада, ДСНС 08:19, 8.05.2023
 Поділитися

Поділитися в

У Херсонській області зросла кількість жертв після обстрілу російськими окупантами групи працівників Держслужби з надзвичайних ситуацій.

Внаслідок терористичного удару держави-агресора загинуло вже дев’ять рятувальників.

Раніше поліція та МВС повідомляли про шість жертв обстрілу.

Про це розповів президент Володимир Зеленський у щоденному зверненні до українців та світу.

«Лише вчора та лише від одного російського удару по Херсонській області загинули девʼять українців — вони займалися розмінуванням, повертали безпеку для людей», — зазначив Президент України.

Він висловив співчуття рідним та близьким українських рятувальників, чиї життя підступно забрала росія.

Нагадаємо, що російські окупаційні війська у суботу, 6 травня, обстріляли групу працівників ДСНС, котрі займалися гуманітарним розмінуванням деокупованої Херсонщини. Шестеро рятувальників загинули.

Серед загиблих: Ігор Соловйов, Олександр Ходаковський, Андрій Орлов, Володимир Погорєлий, Роман Каленик, Микола Шолох.

За словами Володимира Зеленського, ще трьох людей медикам не вдалося врятувати.

За попередньою інформацією, російські окупаційні війська військові рф скинули вибухівку з безпілотника.

Офіс генпрокурора розпочав кримінальне провадження щодо порушення законів та звичаїв війни, а також умисного вбивства, як наслідок атаки окупантів.

За словами Президента, безпека — це головна мішень для Росії. Як у нашій державі, так і всюди у Європі, всюди у вільному світі.

«Знищувати безпеку, нести смерть і хаос — це все, що робить держава-терорист. І всі, хто допомагає Україні повертати безпеку, усі, хто зміцнює партнерства між країнами у Європі заради безпеки, заради спільної сили, усі, хто тисне на державу-терориста, — усі є захисниками миру», заявив він.

Також уже важливо, щоб світ знав про кожен факт російського терору проти наших людей, щоб світ говорив про те, що робить держава-терорист, і про те, як ми захищаємо життя.

Нагору