Забудова навколо Музею в Пирогові: землі потребують захисту, завтра суд

Екологія 14:20, 15.02.2022
 Поділитися

Поділитися в

Землі навколо Музею в Пирогові, які планують забудувати, потребують захисту. Адже цінність Музею знівелюється, якщо його буде оточувати не концептуально задуманий антураж у вигляді неспотвореного традиційного історичного та природного ландшафту, а сучасна висотна забудова.

Як повідомив журналіст Михайло Погребиський на своїй сторінці у Facebook, в середу, 16 лютого 2022 року, на 9:45 призначено продовження розгляду справи в Касаційному господарському суді (О.Копиленка, 6, зал судових засідань 10, кабінет 332).

Раніше, 2 лютого, вже відбулось засідання в судовій справі по земельній ділянці площею 18,8525 га – це одна із судових справ за позовами прокуратури проти земельного монстра – сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю “Агрокомбінат “Хотівський”, з яким пов’язані олігархи Андрій Іванов та Василь Хмельницький.

Наразі судова колегія в складі головуючого суддді Мачульського Г.М., суддів Чумака Ю.Я., Уркевича В.Ю. так і не спромоглась винести рішення по даній справі. Засідання почалось з того, що судді відмовились допустити до процесу багаторічного захисника пирогівських земель, кандидата історичних наук – Ігоря Паньківа, який в даній справі представляв Музей в Пирогові.

За словами Погребиського, “Агрокомбінат “Хотівський” на судове засідання притягнув, так би мовити, тяжку артилерію – адвоката Ганну Іщенко, яка на останніх виборах в Київраду балотувалась від ЗЕ-команди по Печерському району під брендом борчині із незаконними забудовами та “підвищувачки екології”.

Отже, захисники історико-культурної спадщини прийдуть у суд на захист національної перлини – Музею в Пирогові та запрошують всіх небайдужих.

До слова, на фото нижче можна побачити яскраву ілюстрацію діяльності “Агрокомбінату “Хотівський” – вирубку зелених насаджень ще на початку 2020 року на земельній ділянці , з якої має розпочатись забудова всіх 240 гектарів.

Нагадаємо, раніше “ВК” детально писав про те, чому Музей в Пирогові опинився під загрозою.

Нагору