Як отримати “ковідну” тисячу гривень

Суспільство 11:04, 10.12.2021
 Поділитися

Поділитися в

9 грудня уряд затвердив усі деталі і процедури, як українці, що пройшли повний курс вакцинації від коронавірусу зможуть отримати тисячу гривень. Ці гроші з 19 грудня можна буде отримати кожному вакцинованому, але витратити їх дозволили лише на певні сфери й тільки протягом чотирьох місяців.

Для того, щоб отримати тисячу гривень, потрібно виконати низку умов:

  • мати 18 років,
  • отримати два щеплення від ковіду,
  • завантажити додаток Дія,
  • згенерувати електронний ковід-сертифікат у додатку Дія.

Якщо людина просто вакцинована і не має сертифіката, то отримати гроші не зможе.

Мінцифри закликають людей вже зараз генерувати у Дії ковід-сертифікати, не чекаючи 19 грудня. У відомстві побоюються, що через величезну кількість запитів в один день і про сертифікати, і про гроші, сервіс може не витримати.

Гроші за вакцинацію доступні лише для громадян України. Гроші не можна буде отртимати, якщо є лише паперовий сертифікат від лікаря з мокрою печаткою.

Важливо:

З 13 грудня стартує пілот проєкту. Тобто у деяких користувачів Дії з’явиться можливість подати заявку на гроші вже з 13 грудня.

Офіційно програма має запрацювати з 19 грудня. У цей день у додатку Дія у всіх людей, які вже мають ковід-сертифікати, з’явиться додаткова опція “єПідтримка”.

Щоб отримати гроші за щеплення, потрібно оновити додаток Дія, зайти у розділ “Послуги” і натиснути кнопку “єПідтримка”.

Далі потрібно підтвердити, що вам є 18 років. Після цього має підтягнутися перелік банків, в яких можна відкрити віртуальну картку. Перелік банків оприлюднять трохи згодом.

Далі користувача має перекинути в банк, де він створює віртуальну картку у кілька кліків. Потім користувача повертає у додаток Дія, де буде підтвердження про створення картки.

Гроші за щеплення будуть на картці банку, який ви оберете. Але сама віртуальна картка спочатку буде тільки в Дії. Немає значення, чи був у людини рахунок у цьому банку до цього.

Мова йде про новий спеціальний банківський продукт – віртуальну картку у Дії.

У мінцифри обіцяють, що пізніше таку віртуальну картку з вакцинальними грошима можна буде відкрити у додатках банків.

Через сайт Дії відкрити такий рахунок поки що неможливо.

Після того, як ви обрали банк, гроші мають прийти орієнтовно через два дні.

Також картку можна буде отримати і у відділеннях банків – офлайн. Головне сказати, що вам потрібна картка “єПідтримка”. Тоді під час отримання послуги Дія одразу підтягне ваш рахунок і не потрібно буде оформлювати віртуальну картку в онлайн-банкінгу.

Щоб отримати кошти у цьому році, варто подати заявку у Дії до 29 грудня. Гроші з віртуальної картки у Дії не можна буде зняти у банкоматі, не можна буде комусь переслати чи поповнити.

Гроші з віртуальної картки у Дії не можна буде зняти у банкоматі, не можна буде комусь переслати чи поповнити.

Їх можна витратити лише на певні види товарів і послуг. Наприклад, розрахуватися за квитки чи їжу у кінотеатрі, купити квитки у театри, музеї, на концерт, придбати книги чи розрахуватися у спортзалі, купити квитки на залізницю.

Також визначили, який бізнес може отримати ці гроші по спеціальному mcc коду. Що таке mcc код?

Коли будь-який бізнес отримує платіжний термінал, то такому терміналу присвоюється mcc код у залежності від критеріїв його діяльності. Наприклад, mcc кодам присвоюються назви “розваги”, “спорт”, “кіно”.

Якщо людина витрачає гроші у кінотеатрі, це mcc-код “кіно”. У разі, коли бізнес зареєстрований в іншій категорії, здійснити оплату не вдасться.

“Якщо людина отримала гроші і вирішила купити собі светр, оплата не пройде. Бо ця торгова точка має mcc-код “одяг”. А якщо людина піде купувати книжки або квитки, то платіж пройде. Тому що ця торгова точка має відповідний mcc-код, який входить у програму єПідтримка. Програма спрямована на підтримку креативної індустрії, культури, внутрішніх перевезень. Вони найбільше постраждали від карантинних обмежень”, – зазначила заступниця міністра культури Анастасія Бондар.

За її словами, карткою не можна буде розрахуватися за книжки у супермаркеті, бо ця програма не розрахована на участь продуктових магазинів.

Такою віртуальною карткою можна буде розрахуватися за послуги онлайн, наприклад, замовивши книги через сайт. Або оплатити ці ж самі книги офлайн у книгарні, розрахувавшися за них телефоном.

Витратити ці гроші можна буде лише на український бізнес.

З моменту запиту на отримання грошей дається чотири місяці на те, щоб витратити тисячу гривень.

Якщо їх не витрачають, гроші повертаються державі, а рахунок закривається.

Поки що гроші можна отримати лише з додатком Дія. “На другому етапі (3 квартал 2022 року) буде запропоновано альтернативний механізм нарахування, над яким зараз працюють.

Нагору