Влетіли на гроші: один ліфт у підземному переході біля Шулявського мосту обійдеться у 8 мільйонів гривень

 Поділитися

Поділитися в

Стало відомо, що реконструкція транспортної розв’язки на перетині проспекту Перемоги з вул. Гетьмана у Солом’янському та Шевченківському районах передбачає і реконструкцію підземного пішохідного переходу біля Шулявського мосту.

«На даний час, у зв’язку з незадовільним станом «Підземного пішохідного переходу» виникла необхідність виділити споруду підземний пішохідний перехід на перетині просп. Перемоги з вул. В. Гетьмана та О. Довженка у складі об’єкту «Реконструкція транспортної розв’язки на перетині проспекту Перемоги з вул. Гетьмана у Солом’янському та Шевченківському районах м. Києва» та у найкоротші терміни розпочати роботи з реконструкції «Підземного пішохідного переходу» з метою приведення споруди до нормативних вимог та створення безбар’єрного простору для маломобільних груп населення (ММГН), забезпечення належного санітарно-технічного стану та недопущення руйнувань існуючих конструкцій, – йдеться у пояснювальній записці на Prozorro.

Очікувана вартість усього проекту – 34,4 млн грн, 91,5% з якої складає облаштування чотирьох ліфтів, зазначає активіст ініціативи «Пасажири Києва» Олександр Рак.

Отож, один ліфт у підземному переході обійдеться бюджету аж у 8 млн грн.

До прикладу, за 8 млн грн можна було б купити два світлофорні об’єкти середньої вартості. А сама реконструкція переходу близько 3 млн грн, що фактично рівняється з капітальним ремонтом.

Отож, якщо так підрахувати, то на 34, 4 млн грн кошторису реконструкції цього переходу можна було б, на приклад, повністю обладнати світлофорами Берестейський проспект від «Нивок» до Повітрофлотського проспекту «з динамічним регулюванням трафіку».

Кошторис проекту – за посиланням.

 

 

 

 

Нагору