Вбивці забитого до смерті під Києвом хлопця залишились на свободі: завдяки кому?

Суспільство 10:29, 26.01.2022
 Поділитися

Поділитися в

Києво-Святошинський районний суд Київської області закрив кримінальне провадження у справі про загибель 17-річного Сашка Бондаря, якого побили п’ятеро людей. Батьки втратили дитину, а винні уникнули відповідальності – серед них син співробітниці Міністерства юстиції.

Про кричущу ситуацію читайте у матеріалі OBOZREVATEL.

Трагедія сталася 12 липня 2020 року у селі Малютянка Києво-Святошинського району. На березі озера компанія, серед яких були мешканці столиці, відзначала день народження одного з них.

“Компанія чимало випила, шуміла, нецензурно лаяла мешканців населеного пункту. На це їм зробив зауваження Саша Бондар – хлопцеві було всього 17 років”, – розповів співрозмовник OBOZREVATEL у поліції.

Компанія вирішила помститися. Вони пішли додому до іменинника, взяли биту та повернулися на озеро.

“Усього – п’ять людей: 61-річний Степан В., його зять Володимир, син Євген, у якого напередодні був ДН – йому виповнилося 20 років, а також двоє друзів іменинника – Марк та Ілля”, – додало джерело.

Хлопця почали ображати, погрожувати, а потім бити. Поки одні тримали Сашка за руки, не даючи захиститися, – інші завдавали ударів. Коли підліток упав на землю, іменинник Євген бив його ногами, а також битою.

За інформацією джерела OBOZREVATEL, саме Євген нібито був призвідником бійні, а його батько не тільки не зупинив побиття підлітка, а й сам “приклався”.

Серед тих, хто бив Сашка, був і син співробітниці Міністерства юстиції України – Олени Боженок. На думку співрозмовників OBOZREVATEL, можливо, саме це зіграло роль у тому, що потім сталося.

Сашко помер у дворі лікарні, де його намагалися реанімувати. Поліція відкрила кримінальне провадження за ч. 1 ст. 115 КК України (навмисне вбивство), а вже пізніше, після дивних висновків експертизи (що смерть підлітка не пов’язана із побиттям) – за ч.4 ст. 296 (хуліганство).

Невтішні батьки Сашка Бондаря сподівалися на справедливе розслідування та, звичайно, відплату. Сподівалися на Закон. Але за два тижні до подання обвинувального акта до суду зі справи виключили статтю про умисне вбивство, залишили лише хуліганство. Зі дня НП і досі п’ятеро фігурантів – на волі.

Обвинувачені на одному з судових засідань

Ба більше, сам обвинувальний акт передали до суду із чотириденним запізненням. Це дозволило судді Києво-Святошинського районного суду Київської області Ганні Перекупці закрити кримінальне провадження.

Про обурливу ситуацію на своїй сторінці у Facebook написала адвокатка потерпілих Марина Ілляшенко, яка вступила у справу влітку 2021 року.

Нагору