У Києві вимагають дублювати всі підземні переходи наземними — підготовлено перелік із майже 200 локацій

Дороги 15:46, 5.11.2025
 Поділитися

Поділитися в

У столиці мають з’явитися наземні дублікати всіх підземних і надземних переходів. Таке рішення Київська міська рада ухвалила ще у 2022 році, а державні будівельні норми зобов’язують облаштовувати регульовані наземні переходи біля зупинок громадського транспорту.

У 2023 році Департамент транспортної інфраструктури КМДА затвердив перелік із 49 першочергових переходів, які потрібно продублювати. З них 10 уже реалізовано, ще один планують відкрити цього року.

Втім, частина робіт гальмується — два переходи (біля метро “Університет” і на перехресті Велика Васильківська – Скоропадського) досі блокує поліція.

Тепер громадські організації Доступно.UA та U-Cycle спільно з ініціативою «Пасажири Києва» підготували оновлений перелік із майже 200 місць, де потрібно створити наземні переходи. Більшість із них розташовані на вулицях із регульованим рухом, а 39 переходів — на вже існуючих світлофорних перехрестях.

Активісти наголошують: наземний перехід біля метро “Університет” — лише початок, адже столиця потребує системного підходу до створення безбар’єрного міського середовища.

Переглянути карту переходів

 

Нагору