У Києві почали видавати нові водійські посвідчення

Суспільство 18:22, 29.12.2021
 Поділитися

Поділитися в

З 29 грудня в Україні починають діяти обмеження на керування автомобілем без відповідної підготовки. Зокрема, йдеться про видачу посвідчень водія, які матимуть нові позначки та коди. Тепер у документах буде вказуватись складання практичного іспиту на автомобілі з автоматичною коробкою передач у вигляді коду “78”.

Про це повідомляє Головний сервісний центр МВС.

Позначку робитимуть у графі 12, де вказується тип трансмісії автомобіля. Тобто тепер, якщо водій навчався їздити на “автоматі”, то керувати ТЗ на “механіці” йому забороняється. Зміни не стосуватимуться тих водіїв, яким посвідчення водія були видані раніше.

У сервісних центрах МВС вважають, що це допоможе покращити безпеку на дорогах, а також полегшити вільний рух українців за кордоном. Які нововведення – це ще один крок до приведення бланка національного посвідчення водія у відповідність до міжнародних стандартів, – йдеться у повідомленні.

Також замість різних піктограм (наприклад, очок) на посвідченні водія будуть розміщені коди. Таким чином документи будуть максимально адаптовані до європейських. Крім того, серед нововведень для водіїв – збільшення терміну дії теоретичного іспиту: з трьох місяців до двох років. Але він не може діяти довше за свідчення про закінчення автошколи.

Нагору