Не лише у Києві. Суд вирішив заарештувати нерухомість заводу Більшовик

Суспільство 11:30, 16.02.2022
 Поділитися

Поділитися в

Суд вирішив заарештувати нерухомість заводу Більшовик у Києві та Черкаській області за клопотанням прокурора Державного бюро розслідувань.

Печерський районний суд Києва наклав арешт на нерухомість у власності заводу Більшовик (АТ Перший київський машинобудівний завод) у Києві та Черкаській області, передає Інтерфакс-Україна.

Зазначається, що своїм рішенням від 26 січня суд задовольнив клопотання прокурора Державного бюро розслідувань.

Усього арешт накладено на 44 об’єкти нерухомості загальною площею понад 200 тис. кв. м за адресами:

  • просп. Перемоги, 49/2 у Києві;
  • вул. Олекси Тихого, 70а у Києві;
  • вул. Гарматна, 9, вул. Індустріальна, 2 у Києві;
  • вул. Чапаєва, 35 у смт Шрамківка Черкаської області

Як зазначає агентство з посиланням на рішення суду, у звіті про оцінку Більшовика, який був підготовлений до приватизації об’єкта, не обґрунтовується розподіл загальної площі будівлі на виробничо-складські, торгові та офісні приміщення.

При цьому переважна частина будівель віднесена до складських, що оцінюються за нижчою ціною, що призвело до заниження підсумкової оцінки вартості об’єкта.

« Згідно з листом Головного оперативного управління ДБР реальна вартість статутного капіталу АТ „ПКМЗ“ становить орієнтовно 4,5 млрд грн, тому що переможець отримав не лише будівлі заводу, а й фактично 35 га землі, розташованої близько до центру Києва, біля станції метро Шулявська» , – йдеться у позиції ГБР, яка наводиться у рішенні суду.

Також зазначається, що у 2019 році частина будівель Більшовика була відчужена внаслідок аукціону ДП СЕТАМ. У ході цих торгів було продано п’ять будівель заводу у Києві площею 6,4 тис. кв. м. Переможець торгів ТОВ Агроміл Дістрібьюшн пізніше передав нерухомість в іпотеку ТОВ ФК Меридіан, за зверненням якого на майно надалі був накладений арешт.

Раніше повідомлялося, що 11 січня суд за клопотанням Держбюро розслідувань (ДБР) заарештував 100% статутного капіталу Першого київського машинобудівного заводу (заводу Більшовик).

Нагадаємо, що аукціон із продажу корпоративних прав Більшовика пройшов 27 жовтня. За стартової ціни 1,39 млрд грн підприємство було продано за 1,429 млрд грн ТОВ Дженерал Коммерс Василя Хмельницького, Олексія Баранова та Андрія Іванова. Ще двоє учасників — ТОВ Інвест Новація Степана Черновецького та ТОВ ДК Каскад Віталія Хомутинника запропонували менше.

Як писав НВ Бізнес, більшість претендентів відмовилися від участі в аукціоні через потенційний конфлікт з компанією Агроміл Дистриб’юшн.

7 грудня кошти від приватизації заводу Більшовик надійшли до держбюджету України .

29 грудня Антимонопольний комітет України надав дозвіл ТОВ Дженерал Коммерс на покупку Більшовика.

Приватизацію Більшовика майже за стартовою ціною називали однією з причин звільнення Дмитра Сенніченка з посади голови Фонду держмайна ( Рада поки не голосувала за його відставку). У ході прес-конференції 18 листопада він заявив, що підготовку до продажу та приватизацію цього підприємства було здійснено ” На максимально високому рівні розкриття інформації”. За його словами, Більшовик – це “Дірка в центрі Києва в 35 га, яка десятиліттями була обплутана різними схемами, і яку намагалися без конкурсу просто відокремити від держави”.

“На підприємстві створено 500 млн грн боргів і продовжуються певні судові справи”, – сказав Сенниченко.

Джерело: biz.nv.ua

Нагору