Метро на Виноградар: у Києві поновили будівництво після тривалої перерви

Суспільство 12:54, 21.02.2023
 Поділитися

Поділитися в

Підрядник відновив будівництво нової лінії метро у Києві на житловий масив Виноградар. Спочатку робочі завершать закріплення вже збудованих тунелів, а потім почнуть будівництво другого тунелю від станції «Мостицька» до станції «Сирець».
Про це повідомив начальник Київського метрополітену Віктор Брагінський.
Досі не підписані на наш Telegram-канал «Головні новини Києва – 44.ua»? Скоріше долучайтесь та читайте.
Роботи було зупинено з початком повномасштабної війни. Зараз роботи відновлено і генпідрядник зосередився над першочерговими ділянками. Так, на відкритих ділянках є котловани, які – якщо їх лишити відкритими – можуть обвалитися через щільне будівництво поруч.
Брагінський зазначив, що зараз фактично ліквідовують техногенну небезпеку – закріплюють та накривають уже збудовані тунелі.

Звичайно, що на темпи будівництва впливає поточна ситуація, адже бригади будівельників і всі, хто залучений до будівництва, під час повітряної тривоги повинні бути у безпеці. Крім того, нестабільне електропостачання уповільнює робочий процес, – заявив керівник метрополітену.

Надалі планують перейти до будівництва другого тунелю від станції «Мостицька» до станції «Сирець». Один тунель між ними завдовжки 1249 метрів вже збудовано.
Як повідомив Брагінський, чітких термінів закінчення робіт поки що немає через війну в країні.
Як ми розповідали, через військову агресію рф та нестачу коштів у бюджеті міська влада Києва була вимушена заморозити частину столичних проєктів. Переважно, це знакові проєкти-довгобуди. Зокрема, метро на Виноградар, Подільський міст, реконструкція річки Либідь та інші.
Також писали, що прокуратура через суд стягнула з АТ «Київметробуд» понад 139 мільйонів гривень до бюджету Києва за нецільове використання бюджетних коштів на будівництві метро до житлового масиву Виноградар. Генпідрядник програв апеляцію.
Джерело: 44.ua

Нагору