Медиків Донеччини відзначили Орденом Святого Пантелеймона: церемонія пройшла в Києві

Суспільство 19:10, 27.05.2026
 Поділитися

Поділитися в

Медиків Донеччини відзначили Орденом Святого Пантелеймона: церемонія пройшла в Києві

Попри небезпечну близькість до фронту, декілька медиків Донеччини долучилися онлайн до урочистої церемонії в Києві, де їх відзначили Благодійним Орденом Святого Пантелеймона. Ця відзнака стала символом професіоналізму, милосердя та незламного духу українських медиків, що працюють у найскладніших умовах.

Захід відбувся у Києві, в приміщенні

Маріупольського державного університету

, який релокований з тимчасово окупованого Маріуполя. Організатором виступила

Донецька регіональна рада Відзнаки за професіоналізм та милосердя «Орден Святого Пантелеймона»

, яка провела культурно-духовний благодійний захід «Під покровом Святого Пантелеймона».

Орден Святого Пантелеймона

присуджується за гуманістичну та благородну діяльність у галузі охорони здоров’я. Він є визнанням видатних особистих заслуг у медицині, науці, а також у благодійній та громадській діяльності. Ця благодійна відзнака була погоджена та благословенна Предстоятелями трьох найбільших християнських Церков України.

Церемонія цього року стала першою самостійною для

Донецької Регіональної ради з 2022 року

. Її проведення присвятили

Маріуполю

, місту, яке ворог намагався стерти фізично, але чий український дух залишається непереможним. Ця подія підкреслила об’єднання громади та медичної спільноти.

Захід очолив голова Поважної ради Відзнаки

Василь Князевич

, а участь у ньому взяв митрополит Переяславський і Вишневський

Олександр

, заступник голови Поважної ради. Учасники вшанували хвилиною мовчання пам’ять загиблих медиків та всіх, хто загинув у війні, зокрема жертв російської атаки на Київ

14 травня

. Владика також відслужив заупокійну літію.

У рамках заходу відбулося нагородження номінантів конкурсного відбору сезону

2025–2026 років

. Регіональний етап було проведено у семи номінаціях: «Найкращий лікар — еталон професії», «Серце медицини», «Новатор року», «Взірець служіння суспільству», «Фортеця здоров’я», «Опора на лінії життя» та «Герой медичного фронту».

Голова Поважної ради

Василь Князевич

звернувся до присутніх із посланням про важливість єдності в медицині:
«Медицина тримає центричні речі, де єдність є надважливою. І в центрі всього стоїть Лікар. На нього дивляться, на нього орієнтуються. Немає значення, хто прийде на прийом — президент, міністр чи звичайна людина — вони всі йдуть за порятунком до лікаря. Головне завдання нашого проєкту — пропонувати суспільству правильні меседжі, а медичній спільноті — гуртуватися та єднатися».

Митрополит

Олександр

наголосив на духовному значенні відзнаки:
«Орден — це не просто знак, який ми носимо, орден є саме спільнотою. В основі його знаку знаходиться зображення Хреста та ікона святого Пантелеймона. Це благословіння, яке кожен з вас отримує, беручи участь у нашій спільноті лікарів, та тих, хто допомагає лікарям в їхньому служінні. Нехай Боже благословіння і благословіння святого Пантелеймона перебуває з усіма вами. Христос Воскрес!»

Володарями регіональних відзнак Донеччини сезону

2025-2026

стали:

  • Максим Мельник

    — «Опора на лінії життя» (капітан медичної служби, начальник медпункту батальйону спецпризначення «Донбас» в/ч 3035, 2-й корпус НГУ «Хартія»).

  • Владислав Шведчиков

    — «Герой медичного фронту» (сержант, старший бойовий медик 18-ї Слов’янської бригади НГУ, в/ч 3035).

  • Вікторія Котова

    — «Взірець служіння суспільству» (начальник відділу розвитку смт Північне Торецької МВА Бахмутського району).

  • КНП «Слов’янська центральна районна лікарня»

    — «Фортеця здоров’я».

  • Дмитро Тарапака

    — «Серце медицини» (старший медбрат реабілітаційного відділення КНП «Обласна клінічна травматологічна лікарня»).

  • Дмитро Узун

    — «Найкращий лікар — еталон професії» (к.мед.н., завідувач відділення кардіо- та рентгенваскулярної хірургії КНП «Обласна лікарня інтенсивного лікування м. Маріуполь», головний позаштатний кардіохірург ДонОДА).

Ця церемонія підкреслила незламність духу та самовіддану працю медиків Донеччини, які щодня демонструють професіоналізм і милосердя, рятуючи життя як на передовій, так і в тилу.

Медиків Донеччини відзначили Орденом Святого Пантелеймона: церемонія пройшла в Києві

Медиків Донеччини відзначили Орденом Святого Пантелеймона: церемонія пройшла в Києві

Медиків Донеччини відзначили Орденом Святого Пантелеймона: церемонія пройшла в Києві

Медиків Донеччини відзначили Орденом Святого Пантелеймона: церемонія пройшла в Києві

Медиків Донеччини відзначили Орденом Святого Пантелеймона: церемонія пройшла в Києві

Медиків Донеччини відзначили Орденом Святого Пантелеймона: церемонія пройшла в Києві

Медиків Донеччини відзначили Орденом Святого Пантелеймона: церемонія пройшла в Києві

Медиків Донеччини відзначили Орденом Святого Пантелеймона: церемонія пройшла в Києві

Медиків Донеччини відзначили Орденом Святого Пантелеймона: церемонія пройшла в Києві

Медиків Донеччини відзначили Орденом Святого Пантелеймона: церемонія пройшла в Києві

Медиків Донеччини відзначили Орденом Святого Пантелеймона: церемонія пройшла в Києві

Нагору