Київський метрополітен, поліція та медики розробляють алгоритм рятування біля станцій
Поділитися в
Копіювати посилання
Столична влада, поліція та медики розробляють новий алгоритм взаємодії для використання автоматичних зовнішніх дефібриляторів (АЗД) поза межами станцій Київського метрополітену, щоб ефективніше рятувати життя громадян.
Це питання стало центральним під час нещодавньої робочої зустрічі. Участь у ній взяли представники КП «Київський метрополітен», ГУ НП у місті Києві, Департаменту транспортної інфраструктури КМДА та Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф міста Києва. Про це повідомила пресслужба КМДА.
Нарада проаналізувала інцидент, що стався 8 травня неподалік станції метро «Політехнічний інститут». Також були розглянуті чинні протоколи реагування, які вже обов’язкові на території метрополітену у випадках раптового погіршення самопочуття пасажирів.
Особливу увагу приділили екстреним ситуаціям, які виникають безпосередньо біля станцій метро, але вже за межами підземного підприємства. Для таких випадків учасники домовилися створити окремий алгоритм співпраці. Над його розробкою вже працюють представники метрополітену та поліції. Фахівці надали практичні рекомендації щодо координації дій, ефективного використання АЗД та взаємодії між усіма залученими службами.
Наступним кроком буде погодження цього алгоритму. При цьому враховуватимуть безпеку пасажирських перевезень та безперебійну роботу підземки. Про запровадження нового протоколу обіцяють повідомити на офіційних ресурсах підприємства.
У «Київському метрополітені» підкреслили критичну важливість доступності дефібриляторів у місцях масового скупчення людей – чи то торговельні центри, кінотеатри, спорткомплекси, вокзали, заклади освіти чи інші публічні простори. Ефективність АЗД є максимальною саме у перші хвилини після раптового погіршення стану людини. З моменту встановлення дефібриляторів у столичному метро їх уже 12 разів використали для порятунку пасажирів.
До обговорення також долучилися представники Всеукраїнської ради реанімації. Ця профільна організація активно займається розвитком системи домедичної допомоги та навчанням із серцево-легеневої реанімації в Україні, будучи національним представником European Resuscitation Council та European Society for Emergency Medicine.

