Київ запускає новий інструмент для боротьби з корупцією та захисту викривачів
Поділитися в
Копіювати посилання
У Києві запускають новий механізм боротьби з корупцією: Департамент з питань запобігання та виявлення корупції міста Києва затвердив Положення, що заохочуватиме повідомлення про неправомірні дії та захищатиме викривачів.
Цей документ має на меті сформувати в місті культуру доброчесності та запровадити принцип нульової толерантності до корупційних проявів. Новий підхід передбачає створення ефективної системи підтримки для викривачів у всіх структурних підрозділах КМДА, районних у місті Києві державних адміністраціях, а також у комунальних підприємствах, установах та організаціях.
Олег Тимошенко, директор Департаменту, наголосив:
«Ефективна антикорупційна політика неможлива без довіри та активної громадянської позиції. Ми прагнемо створити середовище, в якому повідомлення про можливі порушення є нормою доброчесної поведінки, а викривачі відчувають підтримку та захист».
Положення також приділяє особливу увагу гарантіям захисту викривачів, забезпеченню їхньої конфіденційності, оперативному реагуванню на отримані повідомлення. Воно створює умови, за яких кожен працівник зможе безпечно повідомити про ймовірні факти порушення антикорупційного законодавства.