КМДА проти прокуратури: Київ заперечує позов щодо паркінгу біля лікарні
Поділитися в
Копіювати посилання
Департамент економіки та інвестицій КМДА офіційно заперечив проти позову Київської міської прокуратури, яка вимагає визнати недійсним інвестиційний договір на будівництво паркінгу біля Свято-Михайлівської клінічної лікарні. У КМДА наголошують, що угода укладена законно, а звинувачення є безпідставними.
Зокрема, Департамент економіки та інвестицій КМДА подав відзив на відповідний позов прокуратури. Про це повідомила пресслужба КМДА.
Київська міська прокуратура вважає, що інвестиційний договір, укладений з переможцем конкурсу — ТОВ «То Тон Груп», суперечить вимогам земельного, інвестиційного та пам’яткоохоронного законодавства. На думку прокуратури, земельну ділянку для забудови надали в обхід встановленої законом процедури. Більше того, прокуратура розцінює угоду як прихований договір купівлі-продажу комунальної землі, укладений без згоди Київської міської ради, яка є її власником.
Водночас, у Департаменті економіки та інвестицій КМДА рішуче заявляють, що інвестиційний договір повністю відповідає чинному законодавству та процедурам реалізації інвестиційних проєктів у Києві. Сам інвестиційний конкурс, як стверджують у Департаменті, був проведений з дотриманням усіх законодавчих вимог.
У КМДА також підкреслюють, що прокурор не надав належних доказів невідповідності об’єкта інвестування законодавству, а також не навів фактів протиправних дій чи бездіяльності Департаменту під час проведення конкурсу та укладання договору. З огляду на це, вимога прокуратури щодо визнання договору недійсним є необґрунтованою.
Дії прокуратури, які створюють атмосферу правової невизначеності, можуть негативно позначитися на інвестиційному кліматі столиці. Це здатне знизити довіру інвесторів та поставити під загрозу реалізацію важливих інфраструктурних проєктів для міста, зазначають у Департаменті.
Інвестиційний проєкт передбачає реконструкцію існуючої будівлі вхідної групи Свято-Михайлівської клінічної лікарні та її інтеграцію в нову будівлю паркінгу. У межах реалізації цього проєкту міський бюджет отримає 50 млн грн прямих надходжень, а загальна вартість інвестицій в інфраструктурний об’єкт перевищує 479 млн грн.
Окрім створення єдиного безбар’єрного громадського простору, проєкт також сприятиме розвитку транспортної та соціальної інфраструктури, а також створенню нових робочих місць. Усі фінансові ризики та відповідальність за його реалізацію несе приватний інвестор, що узгоджується з принципами інвестиційної діяльності. На дату подання відзиву інвестор уже перерахував до бюджету Києва 50 млн грн.
Будівництво паркінгу відповідає цілям і пріоритетам Стратегії розвитку Києва до 2027 року. У КМДА нагадали, що бізнес може долучатися до реалізації міських цільових програм на конкурентних засадах, що стимулює інновації та дозволяє залучати інвестиції, спрямовуючи бюджетні кошти на першочергові завдання.