Кличко розповів історію вишиванки, яку не встигла завершити майстриня

Київ 19:43, 31.05.2026
 Поділитися

Поділитися в

Кличко розповів історію вишиванки, яку не встигла завершити майстриня

Мер Києва Віталій Кличко поділився в інтерв’ю телеканалу «Київ» зворушливою історією особливої вишиванки, яку для нього створила покійна майстриня Галина Стаднійчук з Троєщини. Цей витвір мистецтва жінка не встигла завершити перед смертю.

Пані Галина, яка померла у віці 82 роки, передала Кличку цю сорочку саме в День вишиванки. За словами мера столиці, він познайомився з майстринею ще на Мовному Майдані в 2012 році, а їхнє спілкування продовжилося під час Революції Гідності. Вишивання було її справжнім захопленням.

«І це остання вишиванка, яку вона створювала, не встигнувши закінчити. І так вийшло, що передали мені сорочку саме в День вишиванки. Для мене — велика нагорода й гордість вдягнути цю річ», — розповів Віталій Кличко, демонструючи цю вишиванку під час інтерв’ю, як повідомляє пресслужба КМДА.

На лівому боці сорочки, вишитій бісером, видно, зокрема, карту України. Мер столиці підкреслив, що вишиванка є не просто елементом гардероба, а ідентичністю та потужним символом, що об’єднує українців. «Багато десятиліть нашу ідентичність знищували. Так, це — символи. Втім, вони мають дуже велике значення», — наголосив він.

Під час інтервʼю ведуча також процитувала слова Галини Стаднійчук, написані нею на фото, яке було передано разом з вишиванкою:

«Я даю вам прапор свободи! Була вашою прихильницею і залишаюся нею. Я не пропустила жодного вашого бою та бою вашого брата. З Україною в серці. Бо Україна у вас в серці».

Нагору