Головним бомбосховищем у Києві в разі нападу Росії буде метрополітен, – Кличко

Суспільство 15:24, 26.01.2022
 Поділитися

Поділитися в

Мер Києва Віталій Кличко заявив, що Київський метрополітен визначено головним бомбосховищем на випадок вторгнення військ Росії або обстрілу столиці.

Про це повідомляє «Радіо Свобода».

У Києві напрацьовано чіткий план, надана інформація щодо бомбосховищ, які розташовані поблизу певних об’єктів. Ключовим бомбосховищем у Києві також визначено Київський метрополітен, який, не дай Боже, у випадку часу «Ч», буде готовий прийняти людей, які зможуть сховатися під час можливого нападу. У випадку надзвичайної ситуації у нас є сирени, які будуть сповіщати про загрозу. В такому випадку знадобляться всі засоби комунікації — телебачення, радіо, — розповів Кличко.

Метрополітен добре пристосований під бомбосховище. За часів СРСР його проєктували як сховище у разі війни, зокрема ядерної. Майже всі станції столичного метро мають гермозатвори — вони можуть закривати станції підземки у разі НС і створити відсіки з автономним життєзабезпеченням. Не врятують лише 6 станцій — «Дніпро», «Гідропарк», «Лівобережна», «Дарниця», «Чернігівська» і «Лісова».

Джерело: babel.ua

Нагору