Депутати Київоблради перенесли розгляд зміни кордонів Коцюбинського

 Поділитися

Поділитися в

Депутати Київоблради 18 листопада відклали розгляд питання щодо змін кордонів Коцюбинського у перспективному документі розвитку області – Схемі планування. Таку пропозицію на сесії вніс голова Коцюбинської громади Сергій Даніш, аргументувавши її рішенням суду на позов, поданий Київрадою.

Столиця вимагала визнати незаконним затвердження документа, оскільки він нібито зачіпає територію Києва. Даниш зазначив, що Феміда не знайшла порушень у ухваленому облрадою рішенні. Про це, як передає кореспондент KV, йшлося на сьогоднішній черговій сьомій сесії Київської обласної ради.

Повідомляється, що під час сесійного засідання з трибуни виступив голова Коцюбинської територіальної громади Сергій Даніш, який зачитав рішення Київського окружного суду № 640/30990/21 від 4 листопада 2021 року, прийняте за адміністративним позовом Київради.

Зокрема, Київрада вимагала зупинити дію рішення Київоблради про затвердження Схеми планування території Київської області, прийнятого 9 вересня, та заборонити вчиняти дії, спрямовані на зміну існуючих кордонів Києва. Суд же постановив відмовити Київраді в задоволенні позову.

Однак у рішенні також зазначається, що для зміни кордонів Коцюбинського немає необхідних документів, поданих Київрадою.

Рішення Київської обласної ради від 9.09.2021 №114-05-VII “Про затвердження Схеми планування території Київської області” є нормативно-правовим актом.Проте заявником не доведено та документально не підтверджено обставини, що вказують на очевидні ознаки протиправності нормативно-правового акту , – йдеться у ухвалі суду.

У коментарі KV голова Коцюбинської громади Сергій Даниш розповів, що розгляд питання про зміни кордонів Коцюбинського перенесено через низку невідповідностей.

Для того, щоб рада могла змінювати якесь рішення, законом визначено чіткі умови. А саме, у разі зміни соціально-економічних показників, на основі яких розроблено схеми планування території АР Крим, області, району або виникнення потреби у розміщенні об’єктів державного, регіонального значення Верховна Рада АР Крим, обласна чи районна рада приймають рішення про розробку або про внесення змін до схеми планування відповідної території (ст. 15 ЗУ “Про регулювання містобудівної діяльності” – ред. KV). До суду ж звернулася Київська міськрада, щоб позовною заявою призупинити дію рішення Київоблради від 9.09.2021 року. Справа в тому, що це питання просто лобіюють деякі депутати області та Києва”, – каже він.

Багаторічний конфлікт між Києвом та областю з-за кордонів населених пунктів набув нових обертів. Причиною цього стало затвердження Київоблрадою Схеми планування територій Київщини, якою колегіальний орган нібито хоче зменшити територію столиці, приєднавши землі Біличанського лісу. Поки депутати Київради на чолі з мером Кличком скаржаться до Офісу Президента, Генпрокурора, НАБУ, СБУ та інших держструктур, в області документ вважають не остаточним. Мовляв, це лише попередня редакція, до якої буде внесено зміни. Але помилку по спірній території визнають та обіцяють виправити.

Нагору