«Бориспіль» заплатить за прибирання терміналів 50 млн грн

Суспільство 17:10, 4.11.2021
 Поділитися

Поділитися в

Порівняно з 2020 роком послуги з прибирання подорожчали на чверть.

Про це пишуть на glavcom.ua.

Державне підприємство «Міжнародний аеропорт «Бориспіль» 25 жовтня за результатами тендерів уклало дві угоди щодо прибирання на 50,02 млн грн. Про це повідомляється у системі Prozorro.

Послуги надаватимуть до кінця 2022 року. Зокрема, ПП «Єврохім Одеса» прибиратиме внутрішні приміщення пасажирського терміналу D та паркінгу аеропорту та митиме їхні фасади за 27,32 млн грн.

Найбільше коштів припадає на прибирання площ загального використання терміналу D по 21,01 грн/кв. м. У вересні 2021 року і листопаді 2020 року ця послуга від цієї фірми обходилась аеропорту на чверть дешевше – в 16,63 грн/кв. м.

Крім того, ТОВ «І Н В А Й Т» прибиратиме внутрішні приміщення терміналів A, B, F та інших об’єктів аеропорту за 22,69 млн грн. Найбільше коштів відведено на прибирання виробничих приміщень по 23,52 грн/кв. м. У вересні 2021 року і листопаді 2020 року ця послуга від іншої фірми коштувала «Борисполю» на чверть дешевше – 18,60 грн/кв. м.

Переможці змагалися між собою, бо лише їх допустили до торгів. Вони не робили кроків на аукціонах. Формальна економія відносно очікуваної суми склала відповідно 8% і 15%.

П’ять фірм не пустили на торги, причому деякі – за потужнішу техніку, ніж вимагалося.

Так, замовник вимагав професійну компактну ручну підлогомийну машину із функцією глибокого очищення поверхні продуктивністю 150-300 кв. м/год. Однак ПП «Клінінг-Про» пропонувало максимальною продуктивністю 900 кв. м/год, а ТОВ «Шен-Сервіс» – продуктивністю 1,8 тис кв. м/год. Обох за це відхилили. Також банківська гарантія «Шен-Сервісі» містила посилання на стару редакцію тендерної документації до останніх змін.

ПП «Ідеал-Сервіс» і ТОВ «Файноклін» відхилили за неповну інформацію про техніку. Ще «Файноклін» не вказав, що замовник не застосовував до нього санкції та що робитимуть субпідрядники, а його банківська гарантія не містила даних щодо реквізитів ліцензії на надання фінпослуг. ТОВ «Кью.Еф.Ем. Клінінг» не принесло лист про субпідрядника.

«Клінінг-Про» та «Кью.Еф.Ем. Клінінг» оскаржували відхилення в АМКУ, але марно.

Нагору