Без грошей та без порядку: Київрада залишила безпритульних котів та собак голодними

 Поділитися

Поділитися в

Столична влада так і не змогла затвердити спеціальний Порядок, який дозволить виділяти кошти з бюджету міста на фінансову підтримку громадських організацій (ГО), що утримують притулки для тварин. Головною причиною стала байдужість депутатського корпусу Київради до цього питання – жоден з народних обранців не подав свої правки, зауваження та пропозиції до відповідного проєкту рішення, який у березні 2023 року було прийнято у першому читанні. Разом з тим, голосувати за документ у тому вигляді, який пропонувала КМДА, міськрада також не могла – він був відверто “сирим” та неготовим, на що звертали увагу зоозахисники. Також цей проєкт рішення мав явні ознаки регуляторного акту, через що повинен був проходити додаткові погодження. Що цікаво, наразі такі притулки для тварин фактично “тримаються на ентузіазмі” – ні в минулому році, ні в першому кварталі поточного року керівництво столиці не виділило на них жодної копійки.

18 травня 2023 року Київрада не підтримала проєкт рішення “Про затвердження Порядку відбору ГО, на утриманні яких знаходяться притулки для безпритульних тварин (котів, собак), що виловлені/знайдені на території Києва для надання фінансової підтримки з міського бюджету” (№08/231-1429/ПР від 31 жовтня 2022 року).

За погодження цього документу в сесійній залі проголосував лише 51 депутат.

Даний проєкт рішення розглядався депутатським корпусом у другому читанні – після того, як на пленарному засіданні 2 березня 2023 року столична міськрада вирішила доопрацювати його, зібравши та опрацювавши правки від депутатів та громадських організацій. Суб’єктом подання цього документу виступив Департамент міського благоустрою Київської міськдержадміністрації (КМДА), а його підготовкою до другого читання повинна була займатися комісія Київради з питань підприємництва, промисловості та міського благоустрою.

Головною причиною провалу голосування стало те, що протягом 10 днів з моменту прийняття міськрадою рішення про підготовку проєкту до другого читання жоден з народних обранців не надав до нього свої зауваження та рекомендації. Відповідно, вищезгадана комісія не могла його розглянути та підготувати до розгляду на пленарному засіданні узагальнений документ. Про це депутатам повідомив секретар Київради Володимир Бондаренко. Також він уточнив, що подавати правки до цього проєкту рішення вже під час його розгляду в сесійній залі народні обранці не можуть – це заборонено регламентом міськради.

Нагору