Київ вшанував пам’ять дітей, убитих Росією: символічний меморіал

Суспільство 16:05, 4.06.2026
 Поділитися

Поділитися в

Київ вшанував пам’ять дітей, убитих Росією: символічний меморіал

Дзвіночки замість дитячих голосів розвісили сьогодні, 4 червня, у Києві на згадку про маленьких українців, чиї життя забрала російська агресія.

Саме у цей день, 4 червня, у День вшанування пам’яті дітей, убитих Росією, у парку імені Тараса Шевченка відбувся пам’ятний захід «Голоси дітей: пам’ять, яка продовжує звучати». Його організувала Служба у справах дітей та сім’ї КМДА, щоб вшанувати загиблих від рук окупантів малюків.

Учасники заходу хвилиною мовчання вшанували пам’ять невинних жертв та долучилися до всеукраїнської акції «Голоси дітей». Цю ініціативу започаткували ще у 2022 році, а її символом є маленькі дзвіночки, які розвішують на деревах у пам’ять про голоси малечі, що назавжди стихли через російську агресію.

У парку Шевченка символічні дзвіночки з’явилися на розлогій райській яблуні. Поруч встановили меморіальне полотно із зображенням 33 дитячих силуетів, до якого присутні прикріпили різнобарвні метелики.

Ця акція єднає громади як в Україні, так і далеко за її межами, щоразу нагадуючи світові про найвищу ціну війни: втрачені дитячі життя, нездійсненні мрії та жорстоко відібране майбутнє.

Заступниця голови КМДА з питань здійснення самоврядних повноважень Марина Хонда пояснила, що 33 силуети на полотні символізують саме стільки дітей, скільки Росія вбила у Києві від початку повномасштабного вторгнення. Метелики, у свою чергу, уособлюють душі загиблих дітлахів.

«Кожна загибель — це біль. Але коли гинуть невинні діти, які лише почали жити, це особливий біль, який жодні батьки ніколи не хотіли б пережити. Російська атака у ніч на 14 травня забрала життя трьох дітей, з них дві сестрички. Але ми віримо, що всі вони стали янголами, які зараз охороняють свої родини», — зазначила Марина Хонда.

Вона підкреслила, що жодні слова не можуть полегшити страждання батьків, які втратили своїх дітей.

«Єдине, що ми точно можемо зробити, — пам’ятати всіх дітей, пам’ятати всіх загиблих і пам’ятати, хто саме винен у їхній смерті», — додала заступниця голови КМДА.

Свій метелик пам’яті до полотна прикріпила й директорка Департаменту політики, захисту прав сімей, дітей та їх добробуту Міністерства соцполітики Оксана Овраменко.

«Дуже важко забути чорний липень 2024-го, коли російська ракета поцілила в Охматдит — найбільшу дитячу лікарню України, яка стала справжнім символом надії. Завжди пам’ятатимемо й цьогорічний травень, коли у Києві діти знову гинули під обстрілами. Але пам’ять — це не лише біль, пам’ять — це відповідальність за життя, за майбутнє, за кожну дитину», — наголосила Оксана Овраменко.

Після завершення заходу меморіальне полотно з метеликами перемістили з парку до Київської міськдержадміністрації, де кожен охочий зможе доповнити інсталяцію новим символом пам’яті до понеділка.

За офіційними даними, від початку повномасштабного вторгнення до України Росія вбила щонайменше 707 дітей. Ще 2 548 неповнолітніх були поранені, а 2 318 вважаються зниклими безвісти. Найменшій загиблій дитині було всього два дні: вона народилася і загинула в пологовому будинку.

Київ вшанував пам’ять дітей, убитих Росією: символічний меморіал

Київ вшанував пам’ять дітей, убитих Росією: символічний меморіал

Київ вшанував пам’ять дітей, убитих Росією: символічний меморіал

Київ вшанував пам’ять дітей, убитих Росією: символічний меморіал

Київ вшанував пам’ять дітей, убитих Росією: символічний меморіал

Київ вшанував пам’ять дітей, убитих Росією: символічний меморіал

Київ вшанував пам’ять дітей, убитих Росією: символічний меморіал

Київ вшанував пам’ять дітей, убитих Росією: символічний меморіал

Київ вшанував пам’ять дітей, убитих Росією: символічний меморіал

Київ вшанував пам’ять дітей, убитих Росією: символічний меморіал

Нагору