Шестеро журналістів пройдуть реабілітацію за програмою Нової пошти та НСЖУ
Поділитися в
Копіювати посилання
Шестеро українських журналістів та воєнних кореспондентів отримають двотижневий курс фізичного та психологічного відновлення. Цю програму, що профінансує Нова пошта спільно з Національною спілкою журналістів України (НСЖУ), приурочено до Дня журналіста.
Спільна ініціатива спрямована на підтримку медійників, які постраждали під час висвітлення війни. Допомогу отримають ті, хто тривалий час працював безпосередньо на лінії фронту, документуючи воєнні злочини РФ, наслідки російських атак, а також життя прифронтових і деокупованих громад.
Серед учасників програми є журналісти, що внаслідок професійної діяльності отримали поранення, контузії або потребують фахової психологічної допомоги.
«Ми вдячні українським медійникам за сміливість. За кожним репортажем з фронту стоять живі люди, але ця робота залишає глибокі шрами. Серед тих, хто пройде реабілітацію: спецкор Олександр, який дивом вижив після удару ворожого безпілотника „Ланцет“, але втратив колег, та кореспондентка Альона з Сумщини, яка щодня документує наслідки обстрілів і сама втратила дім через російські атаки. Забезпечити їм комплексне лікування та психологічну підтримку — найменше, що ми можемо зробити як щиру подяку за їхню роботу», — зазначає Євген Тафійчук, CEO Нової пошти.
Курс відновлення проходитиме у спеціалізованому медичному закладі на Рівненщині. Серед учасників програми:
- Олександр Количев, який вижив після удару російського «Ланцета» по знімальній групі FreeДом, що призвів до загибелі його колег Олени Губанової та Євгена Кармазіна.
- Віктор Ожогін, журналіст телеканалу «Д1» та ветеран, двічі поранений під час служби в ЗСУ. Він уже проходить курс відновлення.
- Альона Лавренцова, яка втратила дім через російські обстріли на Сумщині.
- Ольга Журавель, журналістка з Дніпра, що проходить тривале відновлення після важкої ДТП.
- Валентина Федорчук з Херсона, яка продовжує працювати в умовах війни та її наслідків для мешканців деокупованого регіону.
- Владислав Степирєв, який висвітлює життя прикордонних громад Сумщини, що щодня потерпають від російських обстрілів.
«Українські журналісти, особливо ті, хто працює на фронті й у прифронтових громадах, щодня документують війну, людський біль і воєнні злочини, часто відкладаючи власне відновлення „на потім“. Безумовно, журналісти також потребують лікування, психологічної підтримки й часу на відновлення після пережитого. Ми щиро вдячні Новій пошті за цю важливу спільну ініціативу та за розуміння того, що підтримка тих, хто інформує суспільство під час війни, — це внесок у стійкість України», — коментує голова НСЖУ Сергій Томіленко.
Ця програма підтримки допоможе колегам-журналістам отримати необхідне лікування, відновити сили та повернутися до повноцінної роботи.
