Киянам пояснили: навіщо косять траву та чому розширюють “зелені” зони

Київ 18:43, 23.05.2026
 Поділитися

Поділитися в

Киянам пояснили: навіщо косять траву та чому розширюють "зелені" зони

Мешканцям Києва пояснили, навіщо міські служби регулярно косять траву, а також чому розширюється перелік зон, де від такого догляду відмовляються заради збереження природи.

За інформацією КП “УЗН Оболонського району”, покіс трави є ключовою процедурою з догляду за газонами та зеленими насадженнями. Вона забезпечує не лише охайний вигляд, а й сприяє комфортному та безпечному відпочинку містян. Такі роботи активно проводяться по всьому Києву, зокрема в парках, скверах та на транспортних розв’язках Оболонського району.

Ця комплексна робота з благоустрою виконує кілька важливих функцій: захищає від шкідників, запобігає пожежам та стримує поширення карантинних бур’янів. Усі заходи здійснюються відповідно до чинних Правил благоустрою території міста Києва.

Водночас столиця активно впроваджує європейські практики захисту біорізноманіття. На балансових територіях визначаються ділянки, де від покосу трави відмовляються. Цього року кількість таких локацій значно зросте: до 108 ділянок загальною площею близько 258 гектарів.

Такий підхід має вагомий екологічний ефект. Висока трава допомагає утримувати вологу в ґрунті, зменшує перегрів територій у спеку та створює оптимальні умови для життя комах-запилювачів і дрібних тварин.

Крім того, у Києві з’явиться ще більше декоративних луків — ділянок з багаторічними травами та злаковими рослинами, що не потребують регулярного догляду. Цьогоріч їх буде вже 30.

Нагору