“Київміськбуд” завершив докапіталізацію: що це означає для компанії

Київ 19:50, 21.05.2026
 Поділитися

Поділитися в

"Київміськбуд" завершив докапіталізацію: що це означає для компанії

ПрАТ «ХК «Київміськбуд» успішно завершило фінальний етап докапіталізації, відкривши шлях до повного відновлення активної діяльності та виконання всіх зобов’язань перед інвесторами. Це рішення, ухвалене за підтримки міської влади та громади Києва, дозволить компанії наростити темпи будівництва.

За інформацією КМДА, ключовим кроком стало 20 травня 2026 року набуття чинності відповідної Постанови Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку. Документ зареєстрував звіт про результати емісії акцій компанії без здійснення публічної пропозиції.

Голова правління товариства Валерій Засуцький підкреслив значення цієї події:

“Це фінальний етап докапіталізації компанії, яка відбулась завдяки підтримці міської влади. Ми вдячні Нацкомісії з цінних паперів та фондового ринку за це рішення, адже ми отримали дієвий інструмент для відновлення активної діяльності „Київміськбуду“ та безумовного виконання всіх зобов’язань перед інвесторами та громадою в повному обсязі.”

Нагадаємо, що процес докапіталізації стартував 31 жовтня 2024 року, коли Київрада проголосувала за виділення 2,56 млрд грн. Кошти були надані через випуск та викуп додаткових акцій. Далі, 23 червня 2025 року, акціонери компанії підтримали збільшення статутного капіталу на цю ж суму – 2,56 млрд грн – шляхом випуску додаткових простих іменних акцій.

Єдиним учасником розміщення цих акцій виступила територіальна громада Києва. Завдяки докапіталізації, за даними компанії, вже відновлені або тривають будівельні роботи на 11 майданчиках. Очікується, що у 2026 році понад 3 700 родин отримають від “Київміськбуду” довгоочікуване житло.

Нагору