Біля Лаври відбулася щотижнева акція на підтримку полонених захисників

Суспільство 20:54, 17.05.2026
 Поділитися

Поділитися в

Біля Лаври відбулася щотижнева акція на підтримку полонених захисників

Біля Києво-Печерської лаври на вулиці Лаврській відбулася щотижнева акція-нагадування, присвячена підтримці українських військовополонених та зниклих безвісти захисників.

До заходу долучилися рідні військових, побратими, волонтери та небайдужі кияни. Учасники тримали прапори, плакати й фотографії своїх близьких, закликаючи суспільство не забувати про тих, хто досі перебуває у полоні або чия доля залишається невідомою.

Акція пройшла під гаслом «Не мовчи — полон вбиває». Учасники наголошували, що постійний публічний розголос є одним із небагатьох способів підтримати полонених та привернути увагу держави й міжнародної спільноти до необхідності обмінів і пошуку зниклих безвісти. Подібні заходи у столиці відбуваються регулярно та вже стали символом незламності родин, які роками чекають повернення своїх рідних додому.

Біля Києво-Печерської лаври учасники вишикувалися вздовж дороги, щоб їх бачили перехожі та водії. Дехто тримав плакати з написами «Поверніть героїв додому», «Будь голосом полонених» та «Мовчання — слабкість». Родичі військових розповідали, що такі акції допомагають не дати темі зникнути з інформаційного простору та підтримують морально тих, хто живе в очікуванні звістки про своїх близьких.

Організатори прагнуть привернути увагу до долі українських військових, які перебувають у полоні та виживають у тяжких умовах. Частина захисників, зокрема бійці Маріупольського гарнізону, перебувають у неволі вже четвертий рік.

«До акцій долучаються тисячі людей, це говорить про те, що їх об’єднує спільне горе. В першу чергу акції тримають тему військовополонених на постійному слуху, ми не даємо забути про бійців і про те, що вони досі у полоні ворога», — зазначила співзасновниця Асоціації родин захисників «Азовсталі» Ольга Адріанова в інтерв’ю «Вечірньому Києву».

За її словами, родини військовополонених щотижня погоджують проведення акцій із поліцією та міською адміністрацією, аби заходи відбувалися відповідно до вимог законодавства. Під час маніфестацій також постійно працюють представники Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими.

«Хлопці та дівчата, які повертаються з полону, також долучаються до акцій. Особливо коли приходять уперше, кажуть, що не могли навіть уявити такої підтримки та кількості людей. Звісно, це для них важливо. Вони бачать, що про них говорять не тільки у Києві, а й по всій Україні, адже акції проходять у багатьох містах», — додала Ольга Адріанова.

«Вечірній Київ» раніше повідомляв, що 15 травня з російського полону повернулися ще 205 захисників.

Біля Лаври відбулася щотижнева акція на підтримку полонених захисників

Біля Лаври відбулася щотижнева акція на підтримку полонених захисників

Біля Лаври відбулася щотижнева акція на підтримку полонених захисників

Біля Лаври відбулася щотижнева акція на підтримку полонених захисників

Біля Лаври відбулася щотижнева акція на підтримку полонених захисників

Біля Лаври відбулася щотижнева акція на підтримку полонених захисників

Біля Лаври відбулася щотижнева акція на підтримку полонених захисників

Біля Лаври відбулася щотижнева акція на підтримку полонених захисників

Біля Лаври відбулася щотижнева акція на підтримку полонених захисників

Біля Лаври відбулася щотижнева акція на підтримку полонених захисників

Біля Лаври відбулася щотижнева акція на підтримку полонених захисників

Біля Лаври відбулася щотижнева акція на підтримку полонених захисників

Біля Лаври відбулася щотижнева акція на підтримку полонених захисників

Біля Лаври відбулася щотижнева акція на підтримку полонених захисників

Біля Лаври відбулася щотижнева акція на підтримку полонених захисників

Біля Лаври відбулася щотижнева акція на підтримку полонених захисників

Біля Лаври відбулася щотижнева акція на підтримку полонених захисників

Нагору