Укриття в будинках Києва оснастять оновленою системою контролю

Безпека, Влада 10:47, 19.09.2025
 Поділитися

Поділитися в

У Києві розпочали оснащення укриттів у житлових будинках автоматизованою диспетчерською системою. Вона має забезпечити оперативний контроль за аварійними ситуаціями, безпекою та гарантованим доступом до укриттів. Тестування комплексу провели в одному з житлових будинків Дніпровського району, про що повідомив заступник голови КМДА Петро Пантелеєв.

Укриття в будинках Києва оснастять оновленою системою контролю

Укриття в будинках Києва оснастять оновленою системою контролю

Під час перевірки випробували датчики затоплення підвалу, а також відстежили точність і швидкість передачі даних до міської системи. За словами Пантелеєва, цей захід є вкрай важливим, оскільки значна частина укриттів розміщена в підвальних приміщеннях, і будь-яке зволікання з реагуванням на аварії є неприпустимим.

Укриття в будинках Києва оснастять оновленою системою контролю

Укриття в будинках Києва оснастять оновленою системою контролю

Новий програмно-технічний комплекс включає кілька видів датчиків. Датчики відкриття-закриття дверей гарантуватимуть доступ мешканців до укриття під час тривоги, мінімізуючи “людський фактор”. Датчик руху допоможе виявити несанкціоноване проникнення.

Укриття в будинках Києва оснастять оновленою системою контролю

Ця система має стати базовим стандартом для всіх укриттів, а також буде інтегрована в єдину міську диспетчерську систему.

Нагору