Лідери Франції, Німеччини, Польщі та Британії прибули до Києва

Влада 11:27, 10.05.2025
 Поділитися

Поділитися в

У Києві розпочалась важлива зустріч — до столиці приїхали лідери чотирьох європейських країн, щоб обговорити підтримку України та посилення тиску на росію.

У суботу, 10 травня, до Києва з робочим візитом прибули президент Франції Емманюель Макронканцлер Німеччини Фрідріх Мерцпремʼєр-міністр Великої Британії Кір Стармер та голова уряду Польщі Дональд Туск. Їхній візит відбувається в межах ініціативи «коаліції рішучих» — нового формату міжнародної підтримки України.

Макрон, Туск, Мерц та Стармер разом із Президентом України Зеленським та першою леді побували на Майдані Незалежності.

Станція «Майдан Незалежності» вже відновила роботу у звичайному режимі та працює на вхід та вихід для пасажирів.

Зустрічі лідерів проходять на тлі зростаючого тиску на росію та потреби в координації зусиль західних партнерів у військовій, економічній та дипломатичній підтримці України. Напередодні, 9 травня, президент Володимир Зеленський анонсував переговори в рамках «коаліції рішучих», однак деталей щодо формату не розкривав.

Європейських лідерів у Києві зранку 10 травня зустрічали міністр закордонних справ Андрій Сибіга та сам Єрмак. Очікується, що упродовж дня сторони проведуть низку двосторонніх та багатосторонніх зустрічей, присвячених безпеці, санкційному тиску на рф та відновленню України.

 

Нагору