До кінця літа плануємо відновити рух синьою гілкою метро, — Віталій Кличко

Транспорт 11:07, 8.02.2024
 Поділитися

Поділитися в

Про це мер столиці заявив в ефірі телеканалу «Київ24», повідомляє Вечірній Київ.

Рух поїздів метро між станціями «Либідська» та «Деміївська» відновлять наприкінці літа.

«Попередньо можемо сказати, що це помилки проєктного рішення та неякісні будівельні та монтажні роботи спорудження цієї ділянки тунелю. Експертне дослідження ще триває і остаточні висновки будуть надані після того, як ми відкриємо котлован і буде чітко видно, з чим маємо справу», — сказав мер столиці Віталій Кличко.

Він зауважив, що ця ділянка тунелю проходить у надскладних гідрогеологічних умовах: ґрунти дуже водонасичені, з шаром торфу, дрібного і середнього піску.

«На сьогодні вже уклали договори на виконання проєктних та першочергових відновлювальних і підготовчих робіт. Для підсилення тунелю встановили тимчасові металеві риштування довжиною 72 метри. Огородили будівельний майданчик. Демонтували торгівельні павільйони з легко-несучих конструкцій. Тривають роботи з улаштування розвантажувальної плити для подальшої роботи на ній бурової установки та буріння паль. Проєктна документація буде надана на експертизу до 12 лютого. Експертиза триватиме 3-4 тижні. Та буде остаточно визначено вартість і уточнені терміни виконання робіт. Одразу після затвердження проєкту розпочнемо основні відновлювальні будівельні роботи», — наголосив Віталій Кличко.

У тунелі біля станції «Деміївська». Фото: Олексій Самсонов

Сполучення між станціями метро «Либідська» та «Деміївська» наразі забезпечено наземним транспортом. Для зручності пасажирів зокрема створили чотири додаткові маршрути, на якому працює понад 70 автобусів та 20 тролейбусів. Ця кількість наземного транспорту може перевозити в пікові години більше 14 тисяч пасажирів.

Нагору