Киян просять розрахуватися за надані комунальні послуги: Кличко пояснив причини

Влада, ЖКГ 13:06, 18.10.2023
 Поділитися

Поділитися в

Своєчасна оплата забезпечить стабільну роботу житлово-комунального господарства, дасть змогу закуповувати газ та інше пальне.

Столиця й цього опалювального сезону не підвищувала тариф на теплопостачання. Та просить мешканців міста вчасно платити за надані комунальні послуги, бо від цього залежить стабільна робота житлово-комунального господарства.

Про це мер Києва Віталій Кличко заявив в ефірі Національного телемарафону «Єдині новини».

Київський міський голова Віталій Кличко. Фото: Олексій Самсонов

«Аби ми могли закуповувати газ та інше пальне, місту потрібні кошти. З НАК „Нафтогаз“ укладені договори. Однак існує заборгованість за спожитий газ, частина якої — це різниця в тарифах, яку має відшкодувати держава. Інша частина — борги споживачів, — зазначив Віталій Кличко. — Частину заборгованості перед Нафтогазом „Київтеплоенерго“ реструктуризує — відповідний алгоритм Київрада погодила 5 жовтня. А щодо іншої частини, то ми досі очікуємо рішення уряду щодо компенсації різниці в тарифах. Відповіді на всі наші звернення досі немає».

За його словами, це питання стосується не тільки Києва, а й усіх інших громад. Борг перед Києвом — 6,8 мільярди, який уряд обіцяв погасити. А по всій країні — 36 мільярдів.

Мер столиці також зазначив, що місто посилено готувалося до складної зими. Бо, за оцінками експертів, російські окупанти продовжуватимуть атакувати обʼєкти критичної інфраструктури.

«Система протиповітряної оборони стала більш надійною. Але, військові попереджають, що немає стовідсоткової гарантії безпеки. Тому, враховуючи досвід минулого року, ми підготувалися до екстрених ситуацій, — повідомив Віталій Кличко. — Близько 150 бюветних комплексів мають можливість оперативно підключитися до генераторів. Понад 100 котелень міста також можливо оперативно переключити на роботу від генераторів.

Придбали 23 мобільних пересувних котельні, які, у разі необхідності, забезпечать на певний період теплом медичні заклади, школи, пункти обігріву.На всіх об’єктах інфраструктури ми створили необхідний запас пального. Працюватимуть у столиці і пункти обігріву».

Нагору