Суд зобов’язав УПЦ МП повернути державі майно Києво-Печерської лаври

Суд, Церква 10:04, 11.08.2023
 Поділитися

Поділитися в

У четвер, 10 серпня, Господарський суд міста Києва зобов’язав чоловічий монастир УПЦ (МП) повернути Національному заповіднику Києво-Печерська лавра 79 об’єктів Нижньої лаври на території Києво-Печерської лаври.

Про це повідомило Міністерство культури та інформаційної політики в Telegram.

Справа стосується перешкоджання з боку УПЦ (МП) діяльності комісії, яка займається передачею майна, а саме 79 об’єктів Нижньої лаври.

Крім того, вранці 11 липня буде обмежено доступ відвідувачів на територію Нижньої Лаври через «системне перешкоджання роботі».

Водночас адвокат Микита Чекман сказав, що «суд фактично дозволив виселення ченців із території Лаври», пише Радіо Свобода.

Адвокат додав, що рішення суду не одразу набуває чинності і вони подаватимуть апеляцію.

9 серпня Господарський суд Києва визнав законним розірвання договору, укладеного між монастирем УПЦ МП і заповідником Києво-Печерська лавра.

Нагору