ЗСУ підбили два російські літаки: що відомо

Війна 09:37, 15.01.2024
 Поділитися

Поділитися в

Українські підрозділи уразили дві військові повітряні цілі.

ЗСУ збили рідкісний літак дальнього радіолокаційного виявлення А-50 ДРЛО та підбили повітряний командний пункт ІЛ-22М11. Про це повідомив заступник голови парламентського комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки Юрій Мисягін у своєму Telegram-каналі.

За його словами, літаки уразили над акваторією Азовського моря.

«А-50 збитий, а ІЛ-22 підбитий, проте перебував в повітрі і намагався дістатися до найближчого аеродрому, проте зник з радарів, після початку зниження, в районі Керчі», — написав народний депутат.

Засіб ураження літаків не відомий. Фахівці припускають, що повітряні цілі могли збити за допомогою американського зенітного ракетного комплексу «Patriot».

Згодом видання РБК-Україна з посиланням на власні джерела в Силах оборони, опублікувало аудіозапис-перехоплення розмови на відкритій частоті екіпажу Іл-22М11 з диспетчером аеродрому в Анапі. Літак планував здійснити посадку, запросив евакуацію, виклик «швидкої» та пожежної машини.

А Сили оборони півдня України опосередковано підтвердили ураження літака дальнього радіолокаційного виявлення А-50, опублікувавши характеристики цього російського повітряного судна.

Зокрема, повідомляється, що борт допомагає визначати розташування українських об’єктів, наприклад, систем ППО, авіації та наводити по них удари.

«У рф на озброєнні всього три одиниці А-50 та шість одиниць А-50У. Ціна — $330 млн за штуку. А рік тому один A-50 вже отримував пошкодження внаслідок атаки БпЛА на авіабазу «Мачулищі», — йдеться в повідомлені.

Офіційні представники ЗСУ інформацію про ураження двох ворожих літаків поки що не підтвердили.

Нагору