Затверджено проєкт протиаварійних робіт у Гостинному дворі

 Поділитися

Поділитися в

Державна експертиза схвалила проект протиаварійних робіт у Гостиному дворі. Загальний кошторис робіт станом на 17 грудня 2021 р. складає 37 млн 896 тис. 521 грн.

Про це у своєму Телеграм-каналі розповів міністр культури Олександр Ткаченко.

За його словами, до початку протиаварійних робіт залишився останній крок – визначити підрядника через договірну процедуру закупівлі. Як тільки Національний заповідник “Софія Київська”, що є балансоутримувачем будівлі, обере виконавця – протиаварійні роботи негайно розпочнуться.

Ткаченко також додав, що протиаварійні роботи розпочнуться до кінця року та триватимуть близько двох місяців.

Серед протиаварійних та невідкладних консерваційних робіт:

  • чистка цегли та металевих елементів, залізобетонних перекриттів;
  • облаштування покриття парапету, перил;
  • розчищення внутрішнього подвір’я від будівельного сміття;
  • покриття армованою плівкою від потрапляння вологи стін, перекриттів в місцях демонтованих конструкцій та інші.

Як повідомлялось, Гостиний двір з 1994 року орендувала компанія “Укрреставрація”. У 2011 році будівлю виключили зі списку пам’ятників архітектури, а у 2012  дозволили “реконструювати” під торговельно-офісний центр. Кияни та активісти відстояли пам’ятку “перебудови”.

Із зими 2013 року Гостинний двір стоїть без даху, вікон і штукатурки. У 2014-2016 суди скасували дозвіл на виконання будівельних робіт, пам’ятці повернули охоронний статус та повернули її державі. У 2020 році та сама “Укрреставрація” у зверненні до прем’єр-міністра Дениса Шмигаля запропонувала приватизувати Гостиний двір і розмістити там “громадські та культурно-мистецькі об’єкти”.

Київ неодноразово закликав передати Гостиний двір на баланс міста та оновити його. Та попри це у травні цього року Фонд держмайна передав будівлю на баланс Мінкульту. Перед цим 19 травня 2021-го Гостинний двір став пам’яткою національного значення.

Нещодавно Гостиний двір почали вкривати захисною плівкою – це його дев’ята зима без даху.

Нагору