Замість Пітерської: в Києві з’явилася вулиця на честь Лондона

Суспільство 17:21, 28.09.2022
 Поділитися

Поділитися в

В Солом’янському районі столиці вулицю Пітерську перейменували на Лондонську – на честь столиці Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії.
Про це повідомляють в міськраді.
Зазначається, що назва вулиці Пітерська походить від розмовної народної назви російського міста Санкт-Петербург. Тож аби зменшити культорологічний вплив країни-агресора на столичну топоніміку було обрано нову назву цієї вулиці.
Вулиця Лондонська набрала 11 211 голосів у додатку "Київ Цифровий".

Велика Британія є одним з головних союзників України у війні проти рф. За результатами голосування та на основі експертних висновків депутатський корпус Київської міської ради підтримав рішення щодо перейменування вулиці Пітерської на Лондонську, – йдеться в повідомленні.

Вулиця виникла у 1950-ті роки під назвою Нова, з 1957 року — П’ятихатська. В 1958 році отримала назву Пітерська, на честь Санкт-Петербурга. Тепер носитиме назву Лондонська.
Загалом у столиці вже перейменовано понад сотню міських об‘єктів, назви яких пов’язані з росією та її сателітами.
Нагадаємо, що в столиці активно триває процес дерусифікації міських об’єктів і перейменовано понад сотню вулиць, провулків, площ, бульварів та проспектів, назви яких пов’язані з росією та її сателітами.
Так ми вже розповідали, що Київська міська рада перейменувала вулицю Байкальську у Голосіївському районі столиці на Мелітопольську.
Також писали, що в Києві офіційно з’явилася вулиця Романа Ратушного,
Героїв полку Азов" та проспект Червоної Калини. 
Головні новини Києва – 44.ua у Телеграмі: актуальні та превірені новини столиці та України для тих, хто цінує свій час
Джерело: 44.ua

Нагору