Закликала до окупації України: столичний суд виніс вирок чиновниці

Війна, Кримінал 09:19, 11.10.2023
 Поділитися

Поділитися в

Наступні п’ять років життя державна службовиця проведе за ґратами.

Оболонський райсуд Києва визнав обвинувачену винною в інкримінованих злочинах. Жінку засудили до п’яти років тюрми з конфіскацією майна. Як розповіли у Київській міській прокуратурі, засуджена — уродженка рф, громадянка України, яка працювала в одному з Центрів надання адміністративних послуг Києва.

Держслужбовця після початку повномасштабного вторгнення адмініструвала під псевдонімом акаунт у популярній соцмережі. Там вона публікувала матеріали, що виправдовували злочини окупантів та містили заклики до насильницької зміни меж території України.

Жінку затримали у вересні 2022 року. Фото: Київська міська прокуратура

Крім того, обвинувачена розміщувала на своїй сторінці пропагандистські матеріали та дописи із закликами до окупації України, а також поширювала комуністичну символіку. У вересні минулого року правоохоронці затримали жінку.

У ході обшуків за місцем її проживання у неї вилучили мобільні телефони та комп’ютерну техніку, а також георгіївські стрічки, комуністичну символіку та значну суму особистих збережень у російських рублях.

Її судили за п’ятьма статтями Кримінального кодексу: публічні заклики до повалення конституційного ладу (ч. 2 ст. 109), посягання на територіальну цілісність України (ч. 2 ст. 110), розпалюванням національної ворожнечі (ч. 1 ст. 161), поширення комуністичної символіки (ч. 1 ст. 436-1) та виправдовування збройної агресії рф (ч. 2 ст. 436-2).

Свою вину жінка визнала частково. До вступу вироку в законну силу суд залишив обвинувачену під вартою.

Нагору