Забудовник майже знищив унікальний горіховий сад на території Феофанії + ФОТО, ВІДЕО

Будівництво, Закон 13:27, 12.12.2021
 Поділитися

Поділитися в

У Києві забудовник розпочав підготовчі роботи для забудови земельної ділянки площею понад 7 га. На цій земельній ділянці у столичній Феофанії розташовувався унікальний горіховий сад, який знаходиться у віданні Національної академії наук України. Сад перебував у занедбаному стані та в академії вирішили віддати цю територію під забудову. Нещодавно забудовник розпочав там видалення дерев. За кілька днів сад було практично знищено за допомогою спеціальної важкої техніки.

Про це стало відомо із повідомлення журналіста Михайла Погребиського у соцмережі Facebook.

Ну, ось у все – унікальний горіховий сад у Феофанії станом на ранок 11 грудня 2021 року практично знищений! Дорізають останнє!, – написав журналіст у повідомленні.

Ще 8 грудня Михайло Погребиський повідомив, що на вулиці Лебедєва у Феофанії забудовник почав вирізати унікальний горіховий сад. При цьому, як зазначив журналіст, представники забудовника не допустили на територію ні інспектора з благоустрою, ні інспекторів Держекоінспекції, ні поліцію, зокрема, слідчо-оперативну групу Голосіївського управління поліції. Журналіст також зазначив, що дерева видаляють за допомогою спеціальної техніки таким чином, щоб згодом нібито неможливо було б розрахувати завдані збитки. Рослини повністю викорчовують. При цьому роботи ведуться дуже активно.


Як пояснив журналіст, забудовник нібито має дозвіл на будівництво. Земельна ділянка площею 7,7542 га перебувала у віданні Національної академії наук України (НАНУ). На ділянці був унікальний горіховий сад. Сад кілька років перебував у занедбаному стані. За цей час там уже встигли вирости дикі дерева. За словами журналіста, НАНУ склала акт, яким списала дерева горіха, які академія вважали своїми.

На видалення інших дерев, які встигли вирости на цій території, нібито потрібен вже інший акт – від КО “Київзеленбуду”, якого у забудовника начебто немає. Пізніше з’явилася інформація, що влада анулювала забудовнику картку на тимчасове порушення благоустрою, а поліція таки змогла нарешті зафіксувати факт знищення дерев. При цьому поліція запевнила громадськість, що до понеділка роботи на земельній ділянці буде припинено. Однак у коментарях до повідомлення місцеві жителі пишуть, що сьогодні, 12 грудня, забудовник із раннього ранку знову приступив до видалення дерев. На жаль, більшу частину унікального горіхового саду вже знищено.

Раніше Державне бюро розслідувань (ДБР) звернулося до Кабміну з проханням провести службове розслідування за фактом видачі Державною архітектурно-будівельною інспекцією (ДАСІ) дозволу на будівництво комплексу житлових, громадських та торгових будівель на ділянці державної власності площею 7,7 га. вул. Академіка Лебедєва у Голосіївському районі Києва. У цьому місці, поряд із парком “Феофанія” та Голосіївським лісом, розташовані унікальні горіхові сади Національної академії наук (НАН), за збереження яких багато років борються активісти. Замовником будівництва (як і інвестором Детального плану території (ДПТ) для цієї місцевості виступило ТОВ “Інтербуд-ТМ” – фірма із групи компаній “КСМ-Груп”, які вже зводять по сусідству ЖК “Кришталеві джерела”).

Нагору