Європейське кіно, Голлівуд та африканські актори: які фільми та серіали знімали у Києві

Культура 19:31, 30.11.2022
 Поділитися

Поділитися в

Ні для кого вже не секрет, що у всі часи вулиці та пейзажі Києва ставали привабливим знімальним майданчиком для відомих режисерів. Українська столиця вабить до себе людей мистецтва своїми неповторними краєвидами та глибокою історією, тому не дивно, що Київ став локацією для зйомок багатьох відомих фільмів, серіалів, кліпів та реклам.
Наприклад, навіть Том Круз приїжджав до Києва, щоб приміряти локації свого наступного фільму із франшизи «Місія нездійсненна».
Крім того, бюджети на зйомки в Україні доступніші як для зірок кіновиробництва, так і для новачків. Проте, знімати в українській столиці досить складно. Наприклад, продюсер з Грузії Іраклі Макацарія, який знімає в Україні індійський фільм «Переможець», стверджує, що левову частку бюджету, виділеного на зйомки, довелося витратити на те, щоб привезти сюди знімальну групу і отримати всілякі дозволи. Тільки візи обійшлися кожному з них в 400-500 доларів.
Журналісти 44.ua зібрали для вас добірку ТОП-10 фільмів та серіалів, які відомі не тільки в Україні, а й в усьому світі, зйомки яких відбувались у Києві.
Відкриває ТОП-10 міні-серіал від HBO «Чорнобиль».

Він був знятий в 2019 року та отримав велику популярність по всьому світу. Серіал містить всього 5 серій, які занурюють нас у 1986 рік. Також у картині розповідають про всі причини та наслідки жахливої аварії на АЕС. Режисер стрічки – Юган Ренк, а головні ролі зіграли – Джаред Гарріс, Стеллан Скашгорд, Елімі Вотсон та інші.
У першій серії «Чорнобиля» серед київських локацій можна побачити Інститут гідробіології на проспекті Героїв Сталінграда, на Оболоні. Фасад цього будинку схожий на будівлю прип’ятської міської лікарні МСЧ-126, куди після аварії на ЧАЕС привозили перших постраждалих.

На період зйомок установи та магазини на вулицях буквально «перейменовували». Так, інформагентство «Укрінформ» стало «Музичною школою №132», а замість сучасних сіті-лайтів на вулицях з’явилися агіт-плакати тих часів і стенди з газетою «Правда».
Український актор Володимир Пантелюк, який зіграв у міні-серіалі епізодичну роль російського офіцера під час евакуації з Прип’яті, зазначив, що зйомки також проходили на Подолі, недалеко від кінотеатру «Жовтень».
Творці картини дуже відповідально поставились до екранізації і навіть перешивали ґудзики та погони на костюмах військових, щоб максимально відповідати тому часу.
В зв’язку із великими податками, які діють в Україні, для закордонних кіновиробників, 70% матеріалу було знято в Литві. Але головні місця Києва все одно потрапили на екрани: Поділ, Інститут гідробіології, Оболонь, Київська держадміністрація, вулиця Пушкінська та Володимирська.

Фільм «Останній найманець»

Фільм був знятий у 2021 році. Сюжет картини присвячений політичним інтригам на державному рівні, а головні ролі, як відомо, у серіалі для Netflix, зіграли Жан-Клод Ван Дам та французький комік Альбан Іванов. Автором сценарію та режисером став Давид Шарон. Продюсерами виступили Влад Ряшин, Жан-Шарль Леві та Оліас Барко.
За сюжетом фільму таємний агент, засуджений урядом Франції, повертається до країни, щоб урятувати свого сина, якого підставила міжнародна терористична організація.

При пошуку локацій у Києві головним фактором була схожість з Парижем – тому зйомки відбувались у готелях Premier Palace та Fairmont, на вулиці Костянтинівській, у нічному клубі Tootsie та інших місцях Києва. Спеціально для зйомок фільму магазин «Сільпо» на вулиці Ярославській 56-А перейменували на Votre Marche (фр. «Ваш магазин»).
Трилер «Спадок брехні»

Українсько-британський шпигунський трилер режисера Едріена Бола. Зйомки фільму відбувались в Україні та частково у Великій Британії.
Дія стрічки розгортаються в Києві, де відважна українська журналістка Саша Степаненко у тандемі з колишнім агентом британської розвідки MI6 Мартіном Бекстером намагається розкрити підступну змову російських спецслужб, що готується в Києві.
До фільму увійшли такі локації столиці: вокзал, аеропорт «Бориспіль», бібліотека Вернадського, кладовище старих автобусів, Київський крематорій, Рибальський міст, монумент «Батьківщина-мати», Лук’янівська в’язниця. Але це лише частина локацій, які глядач впізнає на екрані.

Драматичний фільм «Перемир’я»

Це італійська драма, яка вийшла у 1997 році. Зрежисував фільм Франческо Розі за автобіографічною книгою Прімо Леві. У фільмі розповідається про повернення єврея з концтабору.
Стрічка зібрала неймовірну кількість нагород, а найвизначнішою стала «Золота пальмова зірка» в Каннах. Фільм знімали у Києві, а також у Львові та Вінниці.

Фільм Олега Сенцова «Носоріг»

Netflix придбали права на показ нового фільму Олега Сенцова майже відразу після його прем’єри.
Що ж, «Носоріг» – це вдалий фільм для того, щоб занурити західного глядача в атмосферу дев’яностих років в Україні. Адже «Носоріг» – кримінальна драма, що ґрунтується на реальних подіях. Головний герой на прізвисько «Носоріг» потрапляє в кримінальний світ і починає свій кривавий шлях, який приведе його зовсім не туди, куди він сподівався. Знімали стрічку в Кривому Розі, Львові та Києві й завершили в грудні 2020 року. Головну роль зіграв непрофесійний актор, активіст правозахисного руху України, нині військовий ЗСУ Олег Філімонов.
Ми маємо Telegram-канал «Головні новини Києва – 44.ua». Не забувайте підписуватись та читайте новини, щоб бути в курсі всіх подій Києва, області та України.
Серіал «Слуга народу»

Ставитися до цього комедійного політичного серіалу виробництва студії «95 квартал» можна по-різному, але уявити цю добірку без нього неможливо. Починаючи з березня, «Слуга народу» тримається в топі найпопулярніших серіалів Netflix. Припускаємо, його популярність пов’язана з тим, що головну роль у серіалі грає діючий президент України Володимир Зеленський, який після початку повномасштабного вторгнення є одним з найпопулярніших людей у світі. Нагадаємо, події серіалу відбуваються в Києві, а Володимир Зеленський грає роль вчителя Василя Голобородька, який раптово стає президентом України.
Трилер «Евіленко»

«Евіленко» – це італійський трилер та фільм жахів, знятий у 2004 року. Режисером та автором сценарію стрічки став Девід Греко. Сюжет фільму розповідає про життя відомого радянського маніяка Андрія Чикотило. У ролях: Малкольм Макдауелл, Мартон Чокаш, Рональд Пікап, Френсіс Барбер та ін.
У стрічці ми можемо побачити наші рідні місця, а саме Музей Вітчизняної Війни, київську школу №10, також зйомки проходили у столовій Київського військового ліцею імені Івана Богуна. У масовці брали участь кияни та студенти ліцею.
Популярна комедія «За двома зайцями»

Знаменита комедія про Проню Прокопівну та ловеласа Свирида Петрович Голохвастова і досі підкорює серця глядачів, хоча фільм був знятий ще в далекому 1961 році за мотивами п’єси Михайла Старицького.
Герої мали вінчатися саме в церкві на Андріївському узвозі в Києві, зі сходинок якої скотився осоромлений жених. Окрім Андріївської церкви, у кадри стрічки потрапили деякі куточки Подолу. На честь героїв біля церкви встановили пам’ятник цій колоритній парі.
Нігерійсько-українська драма «Легка, як пір’їнка»

Фільм вийшов у 2012 році. В ньому розповідається про африканську дівчину, яка приїжджає до Києва щоб вступити до медичного вузу (тому що так хочуть батьки), проте вона мріє про кар’єру співачки. Її доля змінюється завдяки знайомству з парубком, який додає їй сміливості, щоб змінити власне життя.
Роль головного героя зіграв режисер стрічки Андрій Рожен. На його переконання, історія актуальна як для українців, так і мешканців африканських країн. Героїню зіграла одна за найбільш оплачуваних акторок Нігерії Омоні Оболі.
Стрічка знята англійською мовою, так як розрахована перш за все на африканську аудиторію.
Серед знайомих киянам локацій – станції метро «Дніпро» й «Поштова площа», а також Маріїнський парк та Пішохідний міст.
До речі, саундтрек до фільму виконала українська співачка Гайтана.
«Зима у вогні: Боротьба України за свободу»

Документальний фільм розповідає про події Революції Гідності в Україні взимку 2013–2014 років. Глядачі дізнаються історію тих подій через інтерв’ю з протестувальниками: медиками, священиками, митцями, які перебували на Майдані. Фільм знімали 28 операторів. Стрічка отримала приз глядацьких симпатій на фестивалі в Торонто, а Netflix став її головним дистриб’ютором.
Крім того, українським творцям документальної стрічки «Зима у вогні» вручили спеціальну нагороду Американської телеакадемії «Кришталевий глобус». Її у Лос-Анджелесі отримав, привіз і передав до Дня Незалежності України режисер фільму Євген Афінеєвський. Цей приз – визнання того, що в Україні є якісне кіно і люди, які вміють його робити, стверджує режисер. Фільм про українську Революцію гідності подивилися у 190 країнах світу.
Нагадаємо, раніше ми розповідали про Топ-7 крутих українських гуртів, які вдихнули нове життя в українську етнічну пісню.
Також писали, що в Києві представили тизер-трейлер до фільму-драми «БУЧА».
Джерело: 44.ua

Нагору