Як прилеглі селища захоплюють територію Києва

Закон, Земля 16:46, 23.10.2021
 Поділитися

Поділитися в

З метою захисту прав територіальної громади міста Київська міська рада вимагає негайного втручання правоохоронних органів, оскільки селища сателіти змінюють межі міста Києва у протиправний спосіб.

Як стало відомо, 21 жовтня під час пленарного засідання Київради було дано протокольне доручення підготувати звернення до правоохоронних органів щодо негайного втручання у ситуацію.

За словами заступника міського голови – секретаря Київради Володимира Бондаренка, який дав доручення, депутати Бучанської районної ради під час сесії Київської обласної ради проголосували за рішення «Про погодження та затвердження проєкту землеустрою щодо встановлення (зміни) меж селища Коцюбинське Київської області».

Відповідно до цього планується збільшити межі селища за рахунок Голосіївського національного природного парку, що є прямим перевищенням наданих законом повноважень.

Бондаренко нагадав, що  Київська обласна рада  9 вересня поточного року ухвалила рішення «Про затвердження схеми планування території Київської області», яке перечить Конституції України.

Фактично протиправно змінено межі міста Києва та Київської області за рахунок зменшення площі земель міста Києва. Зокрема, за рахунок частини Національного природного парку «Голосіївський» були розширені межі селища Коцюбинське, зазначив Володимир Бондаренко.

Селища Коцюбинське та Козин користуються бездіяльністю Державної служби України з питань геодезії та незаконно намагаються включити землі міста Києва до свого складу. Необхідно згідно з Законами України врегулювати ситуацію щодо незаконного захоплення території міста Києва, – наголосив Володимир Бондаренко.

Нагадаємо, 23 вересня депутати Київради підтримали звернення до Київоблради, Офісу генерального прокурора, НАБУ, Головного управління СБУ в місті Києві та територіального управління ДБР щодо ситуації навколо протиправного вилучення земель територіальної громади Києва та намагання у позаправовий спосіб змінити межі міста Києва.

Також відомо, що Департамент земельних ресурсів уже направив відповідні повідомлення про злочин до ДБР, НАБУ, СБУ. А мер Києва Віталій Кличко особисто звернувся до посадових осіб Київської області, Держгеокадастру і правоохоронних органів з вимогою не допустити порушення прав територіальної громади міста Києва.

Джерело: bigkyiv

Нагору