Як “Київтеплоенерго” наживається на жителях столиці + ВІДЕО
Поділитися в
Копіювати посилання

КП “Київтеплоенерго” створили у 2018 році.
Київтеплоенерго – імперія, яка “висмоктує” гроші з кожної платіжки киян. Замість відремонтованих труб у Києі – розриті ями, у квартирах пліснява від сирості та холодні батареї.
Хто з посадовців КП може за одну зарплату купити автомобіль та куди насправді йдуть мільйони “витрат” – дізнавалися журналісти Розвідки.LIVE.
КП “Київтеплоенерго” створили у 2018 році. Тоді у КМДА пообіцяли – труби поремонтують, корупція і махінації зникнуть.
У 2017 році заявляли, що у Києві 80% тепломереж знаходяться в аварійному стані. Літом 2021 у “Київтеплоенерго” заявили, що у столиці ще 80% тепломереж – в аварійному стані, – зазначає Святослав Кутняк, колишній заступник комісії з ЖКГ Київради.
Кияни жаліються, що комунальники розривають ями в одних і тих самих місцях, а в квартирах – холодні батареї та пліснява від сірості.
Тариф на опалення в Києві становить 38,5 за квадрат. Його затверджує держава та міська влада. Але в Київтеплоенерго можу додати декілька гривень до вартості.
У грудні 2020 кияни отримали платіжки з вартістю газу більше 40 гривень за метр. Мовляв, було дуже холодно і витратили більше газу. Та це абсолютно незаконно, – заявляє Олег Попенко, голова Спілки споживачів комунальних послуг.
А лічильники у житлових будинках – неробочі, або ж взагалі зникають. А люди не можуть перевірити обсяг використаного газу.
Куди витрачають мільйони у “Київтеплоенерго”
В’ячеслав Бінд – директор комунального підприємства з 2018 року. За декларацією, у нього великий будинок та сімейний автопарк – BMW X5 та Land Cruiser.
Заробітна плата Бінда – майже 350 тисяч гривень. А зарплата для всього керівництва КП обходиться киянам у майже 16,5 мільйонів гривень у рік.
А от звичайні робітники у підприємстві отримують 10-15 тисяч гривень на місяць. Хоча і працюють при будь-яких погодних умовах.
А от на “інші операційні витрати” підприємство за 2020 рік витратило аж 2 мільярди гривень. Наприклад, закупили мила на 1 мільйон гривень, або 1,5 мільйони – витратили на туалетний папір та серветки. І усе це – входить в тариф.
У 2019, наприклад, КП закуповувало “охоронну працю”, хоча на об’єктах такого не спостерігалося. А також – підприємство закупило молока на 4 мільйони гривень – так “Київтеплоенерго” нібито віддячує працівникам за шкідливі умови праці.
Як заробляють на ремонтах
Навіть в структурних підрозділах КМДА визнають, що в “Київтеплоенерго” були завищені ціни. Є департамент фінансів та аудиту, який підтвердив, що на двох капітальних ремонтах теплових мереж було завищено суму, – зазначає Святослав Кутняк, колишній заступник комісії з ЖКГ Київради.
Один із останніх випадків завищення вартості – майже 1,5 мільйони мільйона гривень.
Підприємство розігрує тендери на Prozorro між різними “своїми” компаніями, аби все не виглядало підозріло.
“Київтеплоенерго” підпорядковується Петру Пантелеєву – заступнику Кличка з питань ЖКГ.
А заступниця Бінда, Юлія Орел, раніше працювала з Пантелеєвим у ЖКХ в одному з районів Києва. Мешканці обурювалися роботою Орел – ремонтних робіт майже не виконувалось. Ще одна важлива особа для “Київтеплоенерго” – нинішній керівник департаменту ЖКГ Дмитро Науменко.
Шахраї так прописують тендери, щоб їх могли виграти тільки “потрібні” компанії. Наприклад, ТОВ “Енерго-Інвест” – керівник наближений до Пантелеєва. За останні три роки закупівель від КП у них було майже на 350 мільйонів гривень.