Володимир Зеленський звернувся до євреїв усього світу через російські обстріли Бабиного Яру та Умані

 Поділитися

Поділитися в

Foto

Глава української держави закликав євреїв усього світу не мовчати про події в нашій країні та розповідати про вбивства мирних мешканців.

Володимир Зеленський у своєму відеозверненні нагадав, що напередодні росіяни обстріляли Бабин Яр, внаслідок чого загинули п’ятеро людей. А в перший день російського вторгнення у центральну частину Умані влучив снаряд. Там загинула одна цивільна людина, ще п’ятеро в лікарні.

Для будь-якої нормальної людини, яка знає нашу історію, світову історію, Бабин Яр — це особлива частина Києва. Особлива частина Європи. Місце молитви. Місце пам’яті про сто тисяч людей, яких убили нацисти. Місце старих київських кладовищ. Ким треба бути, щоб зробити таке місце мішенню для ракет? Ви вбиваєте вдруге жертв Голокосту, — заявив Володимир Зеленський.

Президент нагадав, що за часи радянської влади у Бабиному Яру на кістках побудували телецентр, спортивний комплекс, господарські споруди та влаштували парк, щоб затерти справжню історію Бабиного Яру.

Але за що його бомбили? Це вже за межею людяності. Такий ракетний удар свідчить, що для багатьох людей у Росії наш Київ — абсолютно чужий. Вони нічого не знають про нашу столицю. Про нашу історію. Але у них є наказ — стерти нашу історію. Стерти нашу країну. Стерти нас усіх, — сказав Президент.

Володимир Зеленський зазначив, що у перший день війни жорстоко бомбили Умань, куди щороку приїжджають сотні тисяч євреїв помолитися. Потім — Бабин Яр, де були розстріляні сто тисяч євреїв.

Звертаюся зараз до всіх євреїв світу — хіба ви не бачите, що відбувається? Тому дуже важливо, щоб саме зараз ви, мільйони євреїв по всьому світу, не мовчали. У мовчанні народжується нацизм. Тому кричіть про вбивства мирних людей. Кричіть про вбивства українців, — закликав Президент.

Глава держави повідомив, що минулого вечора й цієї ночі 2 березня російські загарбники продовжували бити по наших містах ракетами та артилерією. Знову обстріляли житлові квартали Маріуполя, Харкова, Києва, Житомира та інших міст і селищ України.

Це не може пояснюватися жодною людською причиною. Жодною божою причиною. Що ж тоді далі, якщо вже — Бабин Яр? Які ще військові об’єкти загрожують Російській Федерації? Які ще „бази НАТО“? Софійський собор? Лавра? Андріївська церква? Що б вони там не мріяли — чорт з ними! Бо з нами — Бог!, — сказав Володимир Зеленський.

Президент також зауважив, що нейтральна Швейцарія підтримала санкції Євросоюзу проти російських олігархів, посадовців, проти самої держави та компаній. Він закликав інші країни приєднуватися до антивоєнної коаліції, позаяк «зараз не можна залишатися нейтральними».

Володимир Зеленський зазначив, що сім ночей українці майже не сплять.

Рідні мої, настане час, коли ми зможемо виспатися. Але це буде після війни. Після перемоги. У мирі, який нам потрібен. Який ми завжди цінували. І який ми ніколи не руйнували. Я прошу всіх вас берегти своїх близьких. Берегти своїх побратимів. Я захоплююся кожним з вас! Увесь світ захоплюється вами — від голлівудських зірок до політиків. Сьогодні ви, українці, — символ незламності. Символ того, що люди в будь-якій країні будь-якої миті можуть стати найкращими людьми на землі, — сказав Президент.

Як повідомляв «Вечірній Київ», у перший день весни п’ятеро людей загинули, ще п’ять отримали поранення внаслідок ракетного удару по Київській телевежі.

Нагору