Водіям мопедів і мотоциклів дозволили їздити смугами громадського транспорту

Общество 16:12, 1.04.2025
 Поділитися

Поділитися в

Уряд вніс зміни до Правил дорожнього руху.

Відтепер водії мопедів і мотоциклів мають право їхати смугою для руху громадського транспорту попутно загальному потоку. Про це повідомив представник уряду у Верховній Раді Тарас Мельничук.

За його словами, право пересуватися лініями громадського транспорту отримав лише двоколісний транспорт. Мотоциклам з боковим причепом, мотоколяскам та іншім триколісним скутерам забороняється їздити виділеною смугою для автобусів, тролейбусів і маршруток.

Зміни до ПДР були ініційовані патрульними за підтримки МВС. Як повідомив перший заступник начальника Департаменту патрульної поліції Олексій Білошицький, дозвіл мопедистам і мотоциклістам пересуватися смугами для громадського транспорту має зменшити затори у великих містах.

За його словами, подібне рішення вже давно успішно діє у багатьох країнах ЄС. Передбачається, що нововведення також підвищить рівень безпеки водіїв двоколісного транспорту та інших учасників дорожнього руху в щільному трафіку.

Нагадаємо, що у Києві з 1 квітня водіям дозволили розганятися до 80 кілометрів на годину лише на чотирьох ділянках доріг. Раніше таких «швидкісних» відрізків було сім. Цьогоріч їх скоротили до чотирьох.

У Департаменті транспортної інфраструктури КМДА пояснили, що на трьох відрізках, де раніше дозволялося їхати до 80 км/год, минулого року траплялися непоодинокі ДТП зі смертельними наслідками. Тому на цих трьох ділянках, а саме Наддніпрянському та Столичному шосе, а також проспекті Миколи Бажана — підвищення швидкості цьогоріч не дозволили.

Нагору