Від 8 до 34 тисяч гривень заплатять українці за порушення комендантської години

Закон 11:16, 10.12.2023
 Поділитися

Поділитися в

Верховна Рада України схвалила в першому читанні Законопроєкт, що передбачає штрафи.

МВС України і Нацполіція давно просять у законодавців запровадити адміністративну відповідальність за порушення українцями комендантської години. Тепер ж до такого рішення стало на крок ближче.

“Верховна Рада України схвалила в першому читанні Законопроєкт про встановлення адміністративної відповідальності за порушення комендантської години», — повідомив заступник Міністра внутрішніх справ Богдан Драпʼятий.

Проєкт Закону передбачає такі штрафи за порушення:

Для фізичних осіб: 8500 — 17 000грн; в разі повторного порушення: 17 000 — 34 000грн.

Для субʼєктів господарювання: 51 000 — 102 000грн; повторно: 170 000 — 340 000грн.

У процесі спільного опрацювання погодили врегулювати випадки, які не є порушенням комендантської години:

  • якщо особа прямує до/з укриттів під час повітряної тривоги;
  • супроводжує поранених, важкохворих;
  • здійснює заходи з евакуації населення або рятування майна;
  • надає медичну (домедичну) допомогу;
  • перебуває в стані крайньої необхідності.

«Дякую авторам законопроєкту та членам профільного Комітету за результативну співпрацю та врахування пропозицій МВС України і Нацполіції», — зауважив Заступник Міністра внутрішніх справ України у МВС України Богдан Драпатий.

 

Нагору