Вчасна діагностика рятує: у Києві 85% раку шкіри виявляють на профоглядах
Поділитися в
Копіювати посилання
У Києві більшість випадків раку шкіри, а саме 85%, виявляють завдяки вчасним профоглядам. Цей високий показник свідчить про те, що мешканці столиці дедалі відповідальніше ставляться до свого здоров’я, сприймаючи щорічний візит до лікаря як необхідну звичку, а не крайній захід.
Про це повідомили столичні медики 11 травня, у Всесвітній день меланоми, посилаючись на дані офіційного сайту КМДА. Переважну більшість небезпечних новоутворень у киян вдається діагностувати саме завдяки своєчасним чекапам.
За інформацією Департаменту охорони здоров’я КМДА, наразі під наглядом онкологів перебувають 4255 мешканців столиці зі злоякісною меланомою. Хоча показник виявлення хвороби на рівні 85% демонструє високу ефективність превентивної медицини в місті, водночас 7–8% випадків досі діагностують у занедбаному стані.
«Ми бачимо, що культура піклування про власне здоров’я у столиці зростає — показник у 85% виявлених випадків під час профоглядів є надзвичайно вагомим. Це тисячі вчасно розпочатих історій лікування та врятованих життів. Наша мета — звести до мінімуму відсоток занедбаних випадків через поширення інформації та створення зручних умов для обстежень», — наголосив заступник голови КМДА з питань самоврядних повноважень, депутат КМР (фракція «ЄС») Володимир Прокопів.
За його словами, міська влада максимально спрощує доступ до діагностики, адже вчасний початок лікування — це тисячі врятованих життів.
Медики зазначають, що меланома вважається однією з найагресивніших пухлин, яка може давати метастази на ранніх стадіях. Хоча ризики зростають із віком, і найбільша група пацієнтів — 70-80 років, лікарі закликають бути пильними усіх, особливо після опіків, травм шкіри або при змінах у структурі родимок.
Директорка Департаменту охорони здоров’я КМДА, Тетяна Мостепан, категорично наголошує: у жодному разі не можна видаляти новоутворення в косметологічних кабінетах без попередньої консультації онкодерматолога.
З нагоди тематичного тижня, що триватиме з 11 до 17 травня, кияни мають змогу безоплатно перевірити стан своєї шкіри та новоутворення без направлень.
Де та коли пройти обстеження:
- З 11 до 17 травня: безоплатна діагностика родимок у КНП «Київська міська клінічна лікарня № 4» за адресою: вул. Саксаганського, 72.
- Постійно: повний цикл лікування та консультації надає Київський міський клінічний онкологічний центр (вул. Верховинна, 69). Запис здійснюється за телефоном: (044) 365-04-10.
Фахівці нагадують, що дерматоскопія — це швидке та безболісне дослідження, яке раз на рік варто проходити кожному для збереження свого здоров’я.
