Ватутін – все! У Києві демонтували пам’ятник радянському воєначальнику, який простояв 75 років, – ФОТО, ВІДЕО

Суспільство 16:34, 9.02.2023
 Поділитися

Поділитися в

У Маріїнському парку демонтували пам’ятник радянському воєначальнику генералу Миколі Ватутіну. Як і пам’ятник льотчику Валерію Чкалову, що демонтували 8 лютого, його перенесуть до Музею авіації.
Про це повідомили в КМДА.
Відповідне рішення ухвалила робоча група з вивчення питань усунення пам’ятних об’єктів, пов’язаних із історією та культурою росії та срср, із публічного простору міста Києва.
"Хто він такий можна багато сперечатися, але, думаю, що всі погодяться з тими людьми, котрі ще в 2017 році написали на цьому постаменті слово "кат"", – зазначив заступник голови КМДА Володимир Прокопів та додав, що за останні роки було близько десятка спроб зруйнувати або пошкодити пам’ятник.

Посадовець нагадав, що три роки тому була петиція на сайті Київської міської ради про демонтаж цього пам’ятника, і вона дуже швидко набрала понад 10000 голосів.

Процес прибирання таких пам’ятників із публічного простору не відбувається так швидко, як нам хотілось би, але ми, на відміну від росії, – правова держава, де поважають закони, тому нині, коли ми маємо на це юридичне право, ми прибираємо залишки тоталітаризму з публічного простору нашої столиці, – підкреслив заступник голови КМДА.

Демонтаж пам’ятника здійснив Департамент міського благоустрою КМДА. У роботах задіяні 10 фахівців та 2 види великогабаритної техніки.
Нагадаємо, Микола Ватутін – радянський воєначальник, генерал армії, Герой Радянського Союзу. Один із 4-х командувачів радянськими фронтами, що загинули у роки німецько-радянської війни. Він брав активну участь у війні проти залишків армії УНР, повстанців Холодного Яру, доля яких склалася трагічно. Найбільше Ватутін «прославився» під час Другої світової війни. Його невміле, а інколи просто вбивче керівництво військами, а він командував у тому числі й фронтами, призводило до величезних втрат серед особового складу.
Раніше ми розповідали, що у Києві демонтували пам’ятник радянському льотчику Чкалову
44.ua у Телеграмі: термінові, актуальні, превірені новини столиці та України для тих, хто цінує свій час
Джерело: 44.ua

Нагору