В Україні торік загинули 10 працівників ООН з гуманітарних місій

Общество 17:45, 23.02.2025
 Поділитися

Поділитися в

окупанти не поважають правила війни — кажуть у гуманітарних місіях ООН, зокрема, нагадують про практику «подвійного ракетного удару», коли ціляться саме у рятувальників та тих, хто надає допомогу.

Як повідомив координатор системи ООН в Україні й гуманітарний координатор Матіас Шмале кореспонденту «Інтерфакс-Україна»:

«Десять людей були вбиті та 41 — був поранений, на жаль. Це гуманітарні працівники, які працюють в рамках гуманітарного реагування ООН».

Він пояснив, що часом гуманітарна допомога в умовах війни означає, що доводиться йти на ризик. Гуманітарні працівники, які ризикують, наприклад, надаючи зимовий одяг, також потребують захисту.

«Тому я прошу донорів давати також гроші на захист працівників, які виконують цю роботу», — наголосив він.

Водночас Шмале зазначив, що російські збройні сили вдаються до жахливих дій — завдають повторний ракетний удар.

«Коли вони запускають ракету, то спочатку приїжджають ті, хто надають допомогу після такого удару, і потім росіяни запускають ще одну ракету», — пояснив він.

В ООН наголосили, що війна має свої правила, і необхідно захищати цивільне населення, а також гуманітарних працівників.

«Тому ми повинні постійно нагадуємо російським збройним силам: не атакуйте гуманітарні конвої, не атакуйте гуманітарних працівників, не атакуйте цивільну інфраструктуру, в тому числі енергетичну. рф недостатньо поважає правила війни», — заявив Шмале.

«Вечірній Київ» повідомляв про те, що Україна звернулась до ООН у зв’язку з ракетним ударом рф по НДСЛ «Охматдит».

Нагору