В Україні остаточно зникнуть поліетиленові пакети: що це означає

Суспільство 19:31, 13.01.2023
 Поділитися

Поділитися в

З 1 січня остаточно вступив у дію закон України, що забороняє розповсюджувати поліетиленові пакети товщиною до 50 мкм.
Активісти організації Zero Waste Lviv розповіли, що це означає.

Тонкі й надтонкі поліетиленові пакети (так звані "маєчки" та інші маленькі) мають зникнути з магазинів, супермаркетів, ринків, закладів харчування та надання послуг.
Їх мають замінити біорозкладні пакети (не плутати з оксорозкладними), що відповідають стандартам та мають спеціальне маркування.
Дозволеними лишаються товсті поліетиленові пакети (ті, які зазвичай можна знайти в прикасових зонах супермаркетів, та аналогічні за товщиною). Проте не безкоштовно.

Екоактивісти пояснюють, що заміна поліетиленових пакетів на біорозкладні спрощує роздільний збір органічних відходів. Зібрані в біорозкладні пакети харчові рештки можна викидати в баки для органіки разом із пакетом.

Тож тепер справа за продавцями, які мають впроваджувати зміни, та Держпродспоживслужбою як уповноваженим контролюючим органом. Сподіваємось, що обмеження швидко запрацюють і в довкіллі поменшає одноразового пластику. А в супермаркетах побільшає людей зі своїми багаторазовими торбинками, адже цей варіант однаково кращий за одноразові пакети, навіть біорозкладні, – радіють новому закону екоактивісти.

Штраф за порушення цього закону становить 8500 гривень на перший раз. Якщо розповсюджувач проігнорує його повторно, штраф вже складе 17 000 гривень.
Вас може зацікавити: Коли немає світла: корисні поради, чим можна замінити свічки в домі
44.ua у Телеграмі: термінові, актуальні, превірені новини столиці та України для тих, хто цінує свій час
Джерело: 44.ua

Нагору