В “Охматдиті” лікують 6-річну дівчинку з Херсонщини, яка під час ворожого обстрілу втратила ніжку, – ФОТО

Суспільство 14:46, 7.09.2022
 Поділитися

Поділитися в

В Києві 6-річна Маринка, яка втратила ніжку після "прильоту" російської ракети в будинок на Херсонщині, вчиться робити перші кроки на протезі.
Зараз дівчинка проходить реабілітацію в "Охматдиті", де з нею працюють кваліфіковані спеціалісти.
В медичному закладі розповіли, що Маринка отримала важке поранення на Херсонщині. Після того, як в її будинок влучила ракета, лікарям довелося ампутувати дівчинці ногу вище коліна. Через три тижні після ампутації з лікарні Кривого Рогу дівчинку направили в "Охматдит".

За словами лікарів, коли дівчинку привезли, вона майже постійно лежала. І лише зрідка сідала на ліжко.
Зараз дівчинка навчається на своєму першому "навчальному" протезі. Вона навіть дала йому ім’я — Кеша. За два тижні активної роботи реабілітолога і психолога, дівчинка вже самостійно ходить на протезі за допомогою милиць, підіймається по сходинках та не боїться переміщуватися на протезі, хоча спочатку боялась його навіть одягнути, розповіли в медзакладі.

Щодня ми збільшували навантаження та час занять. Дитина, яка постійно лежала, тепер вільно тримає координацію, пересувається по палаті, стрибає, самостійно може сісти в коляску, – розповів реабілітолог НДСЛ "Охматдит" Назар Борознюк.

В "Охматдиті" розповіли – складність протезування та реабілітації дівчинки полягає в тому, що дитина щорічно потребує нового протезу, адже вона безперервно росте.
Лише за три місяці перебування в лікарні Марина виросла на 3 см. Протез для дівчинки зробили в Києві в Ортотех-Сервіс. Протезист Олександр Стеценко розповідає, що це перший протез, який він робив для дитини. Дитяче протезування набагато складніше ніж доросле, бо діти постійно ростуть та змінюються, також процедура потребує більш уважного підходу до пацієнта.

Вже за місяць Марині зроблять новий косметичний постійний протез, на якому вона і буде ходити перший рік. Спеціалісти Охматдиту продовжують свою роботу та докладають максимум зусиль, аби реабілітувати Марину.

Територію, де жила родина, нещодавно звільнили українські захисники. На жаль, будинок сім’ї майже зруйновано, в нього поцілили 5 снарядів.

Раніше ми розповідали, що 9-річна Саша Філіпчук, з Гостомеля на Київщині, яка сильно постраждала від дій російських окупантів у Бучі, отримала унікальний протез у США. 
Головні новини Києва – 44.ua у Телеграмі: актуальні та превірені новини столиці та України для тих, хто цінує свій час
Джерело: 44.ua

Нагору